Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 27 April 2019
12
443
Samtliga utrop
12
37
91
Möbler
Speglar
15
Mattor
63
Konst
Silver
16
Nysilver
Koppar
16
Mässing/Metall
Textil
40
Porslin
46
Glas/kristall
Smycken
Bijouterier
20
Övrigt
Klockor/Ur
Skulpturer
Keramik
Nautica
Lergods
Stengods
Asiatiskt porslin
Vapen
Väskor
Böcker/Tidsskrifter
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
FLINTGODS
JÄRNSMIDE
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
MILITARIA
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Kamerautrustning
Firma Svenskt Tenn
Byggnadsdelar
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
49.
BOCKBORD 1700-TAL MED KRYSSBOCKAR OCH LÅDA, LÄ 213, DJ 95, HÖ 74 CM
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
2,200 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
50.
STOLAR GUSTAVIANSKA SK "LEKSANDSTOLAR" 4 STYCKEN ALLMOGE TIDIGT 1800-TAL
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
2,200 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
100.
KISTA ORGINALMÅLAD ÖSTERBOTTEN MED DEKOR AV BLOMRANKOR OCH SITTANDE FÅGEL, DAT 1840, BR 123, DJ 63, HÖ 68 CM
101.
SLAGBORD ÖSTERBOTTEN ORIGINALMÅLAT 1800-TALETS FÖRSTA HÄLFT, SENARE GÅNGJÄRN SAMT KOMPLETTERAD SKIVA, TOTALLÄNGD 188 CM BREDD 96 CM
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
1,500 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
102.
KLAFFBORD ÖSTERBOTTEN ORIGINALMÅLAT 1800-TALETS MITT HÖJD 74,5 CM DIAMETER UPPFÄLLT LÄGE 114 CM CM
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
750 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
103.
FÖNSTER 1800-TAL HÖJD 81 BREDD 38 CM
20,00 SEK
21,00 SEK
200 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
163.
BOCKBORD ÖSTERBOTTEN FINLAND 17/1800-TAL, 131 X 73 CM
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
500 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
205.
HYLLSKÅP 1800-TAL ÖSTERBOTTEN FINLAND HÖJD 208 BREDD 91 CM
26,00 SEK
27,00 SEK
200 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
267.
BOCKBORD DAT ÅR 1800, BR 96, DJ 73, HÖ 72 CM
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
200 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
285.
BESTICKLÅDA SAMT SKEPPA 1800-TAL HÖ 34 CM
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
250 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
318.
BYRÅ 1800-TAL, BR 87, DJ 49, HÖ 104 CM
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
500 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
353.
GOLVARMATUR KOPPAR TIDIGT 1900-TAL, HÖ UTAN SKÄRM 177 CM
8,00 SEK
9,00 SEK
200 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK