Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 29 Juni 2019
Vapen
459
Samtliga utrop
53
90
Möbler
Speglar
19
Mattor
39
Konst
18
Silver
Guld
25
Nysilver
Koppar
15
Mässing/Metall
Textil
28
Porslin
46
Glas/kristall
Smycken
Bijouterier
19
Övrigt
Klockor/Ur
Skulpturer
Keramik
Lergods
Stengods
Asiatiskt porslin
Vapen
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
FLINTGODS
JÄRNSMIDE
TRÄDGÅRD
MYNT/MEDALJER/SEDLAR
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Firma Svenskt Tenn
15
Orientaliskt
SMYCKEN ANVÄND EJ
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
84.
HAGELBÖSS, SLAGLÅS MYNNIGSLADDSFUNKTION 1800-TAL LÄNGD 136 CM
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
300 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
85.
HAGELBÖSSA ''SIDE BY SIDE''SLAGLÅS, 1800-TAL LÄNGD 121 CM
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
300 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
98.
RESEPISTOL FLINTLÅS, SIGNERAD "SEGALLAS LONDON", ENGLAND, MED GRAVERAD DEKOR, ISRAEL SEGALLAS (1714-1773), LÄ 14,8 CM
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
2,600 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
100.
SLAGLÅSPISTOL, 1800-TALETS FÖRSTA HÄLFT, LÄ 23 CM
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
700 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
101.
FLINTLÅSPISTOL, LÄ 42 CM
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
650 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK