Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Julauktion 14 December
410
Samtliga utrop
32
51
Möbler
Speglar
37
Mattor
83
Konst
Silver
Nysilver
Koppar
15
Mässing/Metall
Textil
16
Porslin
44
Glas/kristall
Smycken
32
Övrigt
Klockor/Ur
Skulpturer
Keramik
Lergods
9
Stengods
Böcker/Tidsskrifter
25
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
Musikinstrument
JAKT OCH FISKE
MILITARIA
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Kina Porslin
Orientaliskt
SYMASKINER
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
28.
SPINNROCK (SK HÖGROCK, SPOLROCK), BRÄNNMÄRKT "BULLBÄCK", FRÅN PÅLBÖLE VÄSTERBOTTEN, 1700-TAL, HÖ 85, BR 43 CM
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
100 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
168.
SLAGBORD ORIGINALMÅLAT VÄSTERBOTTEN 1800-TALETS FÖRSTA HÄLFT DIAMETER CA 168 CM I UTFÄLLT LÄGE HÖJD CA 77 CM DJUP NEDFÄLLT LÄGE 70 CM
170.
STOL ALLMOGE 1800-TALETS MITT, GUSTAVIANSK MODELL, SENARE BEMÅLNING
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
250 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
171.
SLAGBORD I MASURBJÖRK MED INTARSIAINLÄGGNINGAR TIDIGT 1800-TAL, EN LÅDA SAKNAS, HÖJD 76 DJUP 110 LÄNGD M BÅDA KLAFFARNA UTFÄLLDA 178 CM
23,00 SEK
24,00 SEK
2,600 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
226.
HÄNGSKÅP SKÅNE DATERAD 1840 POLYKROM DEKOR M ORIGINALMÅLNING OMKRINGLIGGANDE FÄRG DELVIS SENARE BEMÅLAT, NEDRE LISTVERK KOMPLETTERAT, HÖJD 95 BREDD 70 DJUP M KRÖN 32 CM
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
2,000 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
317.
LAGGBYTTA TIDIGT 1800-TAL SENARE BEMÅLNING SAMT 2 DALAHÄSTAR + TUPP
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
400 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK