Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 28 September
23
Glas/kristall
420
Samtliga utrop
40
79
Möbler
12
Speglar
24
Mattor
67
Konst
14
Silver
Guld
11
Nysilver
Koppar
11
Mässing/Metall
Textil
24
Porslin
23
Glas/kristall
Smycken
Bijouterier
21
Övrigt
Klockor/Ur
Skulpturer
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Stengods
Asiatiskt porslin
Väskor
Böcker/Tidsskrifter
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
FLINTGODS
JÄRNSMIDE
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
9
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
DOCKOR
Fashion/kläder
11
Kina Porslin
SYMASKINER
Hi/Fi och stereo
SMYCKEN ANVÄND EJ
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
26.
KAKFAT PÅ FOT I PRESSGLAS TIDIGT 1900-TAL HÖ 19. DIAM 28 CM
4,00 SEK
5,00 SEK
100 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
27.
VAS OPALINGLAS, TIDIGT 1900-TAL MED HANDMÅLAD DEKOR HÖ 18 CM
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
150 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
43.
DRINKGLAS 10 ST 1900-TALETS MITT
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
200 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
44.
VINGLAS OCH SNAPSGLAS I KRISTALL MED RUTSLIPAD DEKOR 16 ST
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
200 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
45.
ARABIA FÖRRÄTT/DESSERTSKÅLAR FYRA STYCKEN
63.
GLASVAS 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT, HÖ 26,5 CM
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
450 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
105.
TÅRTFAT I PRESSGLAS 1900-TAL, HÖ 7, DIAM 32 CM
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
150 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
106.
SKEPPSKARAFF I KRISTALL TIDIGT 1900-TAL, HÖ 27, DIAM 18 CM
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
250 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
111.
FRUKTSKÅL I PRESSGLAS, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT, HÖ 24, DIAM 23 CM
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
100 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
116.
TAPIO WIRKKALA ITTALA "ULTIMA THULE" SKÅL, HÖ 11, DIAM 15 CM
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
100 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
207.
KOSTA "PARTY" -70-TAL, GLASSKÅLAR TVÅ ST, HÖ 12 RESP 14 CM
211.
KRISTALLVAS 1900-TALETS MITT, RUTSLIPAD DEKOR HÖ 22 CM
218.
TIMO SARPANEVA IITTALA VAS "NARDUS", HÖ 26 CM
219.
TIMO SARPANEVA IITTALA LJUSSTAKAR "FESTIVO" 4 ST, HÖ FR 8 TILL 18,5 CM
25,00 SEK
26,00 SEK
400 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
223.
NYBRO SKÅL "RÄKTRÅLAREN", DESIGN PAUL ISLING, NYSKICK I ORGINALKARTONG, LÄ 24 CM
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
100 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
228.
BJÖRN WIINBLAD ROSENTHAL STUDIO LINE, VAS, HÖ 21 CM
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
200 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
229.
VAS I GRÖNTONAT GLAS, TROLIGEN FLYGSFORS PAUL KEDELV "COQUILLE", HÖ 34 CM
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
150 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
235.
KRISTALL/GLASOBJEKT I PARTI
236.
KRISTALLKARAFF HÖ 31 CM
244.
KOSTA KRISTALLSKÅL, MÄRKT "LS 5615", MINNESINSKRIPTION, HÖ 15, DIAM 18 CM
252.
OIVA TOIKKA NOTSJÖ FÖR NUUTAJÄRVI "SLOTTSERIEN" 6 ST VINGLAS MED DEKOR AV FINSKA SLOTT (NUMRERADE 1-6), HÖ 19 CM
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
200 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
358.
GLASSKÅL CA 1950-TAL MED OMVIKTA HÄNKLAR BR 22, HÖ 11.5 CM
360.
LARS HELLSTEN, ORREFORS, SKÅL "POMONA", HÖ 9,5 DIAM 23,5 CM