Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 1 Februari
16
411
Samtliga utrop
16
53
Möbler
Speglar
16
Mattor
75
Konst
9
Silver
Guld
20
Nysilver
17
Koppar
11
Mässing/Metall
Textil
24
Porslin
34
Glas/kristall
Smycken
Bijouterier
26
Övrigt
11
Klockor/Ur
Skulpturer
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
Stengods
Vapen
Väskor
LINNE
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
Kläder
JAKT OCH FISKE
MILITARIA
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Kina Porslin
KAMEROR
VINTAGE
BLANKVAPEN
SMYCKEN ANVÄND EJ
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
36.
FOTOGENLAMPA, STOMME MED FOLKDRÄKTSSCENER I FLUSSGLASTEKNINKFLUSSGLAS, FOT SAMT GLASHÅLLARE I METALL, TOT HÖ M BRÄNNARGLAS 64 CM
37.
TAKARMATURER ETT PAR, MÄRKTA "OPAS 12 PHILIPS", GLASÖPPNINGAR AV ERIK HÖGLUND, HÖ 21 CM
41.
ARTILLERIPJÄSER ETT PAR, FRÅN 12/70-BATTERI, ELEKTRIFIERADE, HÖ 76, HÖ M LAMPSKÄRMAR CA 107 CM
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
800 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
46.
TAKLYKTA PATINERAD METALL, TIDIGT 1900-TAL, ELEKTRIFIERAD, HÖ 54, BR 35, DJ 19 CM
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
400 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
55.
SEKRETÄR RULLKLAFFFUNKTION ROKOKOSTIL MAHOGNY MED MÄSSINGSAPPLIKATIONER 1900-TALETS MITT HÖJD 96 BREDD 90 DJUP 47 CM
97.
SNÄCKLAMPA MED ANTIKVISERANDE FIGURER, TIDIGT 1900-TAL, HÖ MED FOT CA 19 CM
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
750 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
123.
FOTOGENLAMPA "MARY GREGORY" BORDSMODELL, MÄRKT "AUGUSTA 20", TIDIGT 1900-TAL, MED FOT AV FLUSSGLAS, HÖ MED BRÄNNARRÖR 63 CM
6,00 SEK
7,00 SEK
600 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
129.
TAKKRONA, VENETIANSK MODELL, VITLACKERAD METALL, 1900-TAL, HÖ 55, DIAM 46 CM
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
150 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
174.
KANDELABER I VITMETALL, NIOARMAD, ETIKETTMÄRKT "KARSHI HAND MADE IN JERUSALEM" FÖR BORDS ELLER VÄGGMONTAGE HÖ OCH BR 26 CM,
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
300 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
228.
SÄNGLAMPOR ETT PAR, CA 1970-TAL, I MÄSSING, MAGNETMONTAGE, DIAM 12 CM
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
600 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
268.
LJUSKRONA KRISTALL TIDIGT 1900-TAL LJUSHÅLLARE MED DEKOR AV LEJONMASKARONER HÖJD CA 75 DIAM. CA 54 CM
280.
TAKARMATUR, SVEN MARKELIUS, TYP 703 FÖR UPPSALA ARMATURFABRIK 1900-TALETS MITT, HÖ CA 57, DIAM CA 80 CM
282.
LJUSKRONA BAROCKMODELL MÄSSINGSTOMME MED KRISTALLPRISMOR TIDIGT 1900-TAL HÖJD 75 DIAM. 49 CM
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
2,100 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
299.
LJUSSTAKE I GULMETALL FÖR FEM LJUS SAMTIDA, BR 33, DJ 24, HÖ 16 CM
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
150 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
348.
TAKKRONA, VENETIANSK MODELL, 1900-TAL, HÖ 60, DIAM 59 CM
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
250 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
385.
TAKARMATUR I GLAS OCH METALL 1900-TALETS MITT, HÖ UTAN KEDJA 30 CM
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
850 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK