Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 1 Februari
Stengods
411
Samtliga utrop
16
53
Möbler
Speglar
16
Mattor
75
Konst
9
Silver
Guld
20
Nysilver
17
Koppar
11
Mässing/Metall
Textil
24
Porslin
34
Glas/kristall
Smycken
Bijouterier
26
Övrigt
11
Klockor/Ur
Skulpturer
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
Stengods
Vapen
Väskor
LINNE
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
Kläder
JAKT OCH FISKE
MILITARIA
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Kina Porslin
KAMEROR
VINTAGE
BLANKVAPEN
SMYCKEN ANVÄND EJ
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
10.
STIG LINDBERG FAT, FAJANS, LÖVFORMAT, MED HÄNKELSKAFT, SIGNERAD MED STUDIOHANDEN I BLÅTT, 18x 17 cm,(LÄ MED HÄNKELSKAFT 21 CM)
12,00 SEK
13,00 SEK
650 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
34.
LISA LARSON, KATT, STENGODS, ETIKETTMÄRKT "LISA LARSON" SAMT MÄRKT I BOTTEN "LISA LARSON STUDIO", HÖ 35 CM
3,00 SEK
4,00 SEK
1,200 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
44.
PER OCH ANNELISE LINNEMAN SCHMIDT, SKÅL I STENGODS MED HARPÄLSGLASYR FÖR PALSHUS DENMARK SIGNERAD PLS 1123 A, HÖ 6.6, BR 12.4 CM
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
250 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
49.
JOSEF EKBERG "SGRAFITTO" YTTERFODER FÖR GUSTAVSBERG 1926, MED RELIEFDEKOR, HÖ 12, DIAM 12 CM
61.
NILS THORSSON (1898-1975) FÖR ROYAL COPENHAGEN VAS "BACA" TILLVERKAD 1969-74, HÖ 12.5 CM NUMRERAD 711-3258
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
200 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
126.
CARL HARRY STÅLHANE RÖRSTRAND, FAT, STENGODS, SIGNERAD 1951, LÄ 32,5 BR 14, HÖ 6,5 CM
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
2,900 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
266.
SKÅL MÄRKT JIE GANTOFTA KIKI 305
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
100 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
349.
SKÅL I GLASERAT STENGODS, OTYDLIG SIGNATUR HÖ 8, DIAM 14 CM
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
250 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK