Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 29 Februari 2020
11
LJUSSTAKAR/KANDELABER
416
Samtliga utrop
32
56
Möbler
Speglar
9
Mattor
82
Konst
Silver
Nysilver
9
Koppar
Mässing/Metall
Textil
20
Porslin
48
Glas/kristall
Smycken
31
Övrigt
Klockor/Ur
Skulpturer
Keramik
Nautica
Asiatiskt
10
Stengods
Afrikana
Väskor
Böcker/Tidsskrifter
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
MATSERVIS
FLINTGODS
BESTICK
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
JAKT OCH FISKE
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
DOCKOR
Speglar
9
Kina Porslin
KNIVAR
Hi/Fi och stereo
VINTAGE
11
LJUSSTAKAR/KANDELABER
GOLF
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
2.
KANDELABER MÄSSING FÖR TVÅ LJUS SAMT TÄNDSTICKSBEHÅLLARE FÖR TÄNDSTICKOR I FORM AV ÖRN 34X21 CM
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
1,200 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
20.
LJUSSTAKAR ETT PAR, I FORM AV SFINXER I KONSTMASSA HÖ 21 CM
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
350 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
50.
GUNNAR ANDER YSTADS METALL, LJUSSTAKE I FORM AV KATT, STRINGMODELL, 1950/60-TAL, HÖ 47 CMANDER YSTAD METALL KANDELABER MÄSSING FÖR 6 SMÅ LJUS HÖJD 27 CM
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
700 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
51.
VÄGGLYSTRAR MÄSSING, ETT PAR FÖR TVÅ LJUS HÖJD 27 CM
291.
KANDELABER MÄSSING FÖR 7 LJUS 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT HÖJD 33 CM DIAM 31 CM
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
150 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
292.
LJUSSTAKAR MÄSSING ETT PAR OMKRING ÅR 1900 HÖJD CA 26 CM
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
300 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
303.
LJUSSTAKE MÄSSING TIDIGT 1700-TAL HÖJD 13,5 CM
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
450 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
358.
OSCAR NILSSON FÖR ESKILSTUNA, LJUSSTAKAR ETT PAR I MÄSSING CA 1920-TAL HÖ CA 25 CM
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
450 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
362.
VÄGGAPPLIQUER MÄSSING EMPIRESTIL, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT ETT PAR ENARMADE SAMT EN TVÅARMAD
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
300 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
363.
LJUSSTAKAR EMPIRESTIL I NYSILVER TIDIGT 1900-TAL, MED LÖSA MANSCHETTER HÖ 17.5 CM
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
500 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
365.
LJUSSTAKAR I ROKOKOSTIL I FÖRSILVRAD KOPPAR, TIDIGT 1900-TAL HÖ 30 CM
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
100 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK