Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 25 April 2020
9
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
468
Samtliga utrop
72
36
64
Möbler
Speglar
Mattor
65
Konst
18
Silver
Guld
Nysilver
14
Koppar
Mässing/Metall
17
Porslin
19
Glas/kristall
32
Övrigt
9
Klockor/Ur
9
Skulpturer
Keramik
Nautica
Lergods
Stengods
Väskor
Böcker/Tidsskrifter
TECHNICA
BESTICK
9
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
14
JAKT OCH FISKE
MYNT/MEDALJER/SEDLAR
9
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Kina Porslin
Orientaliskt
VINTAGE
LJUSSTAKAR/KANDELABER
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
8.
OLLE ALBERIUS "SVEN" ISHINK, FÖR ORREFORS HÖ UTAN HANDTAG, 14.5, DIAM 14.5 CM
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
200 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
108.
SIFON, UTVÄNDIG DEKOR MED METALLNÄT, MÄRKT "ISI", 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT, HÖ 32 CM
272.
VINSTÄLL, FÖR VÄGG ELLER BORDSMONTAGE, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT, HÖ CA 55, BR CA 47
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
250 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
394.
GLASTALLRIKAR, 12 ST OLIKFÄRGADE, 4 ST KNIVAR MED OLIKFÄRGADE SKAFT, 4 ST SKÄRBRÄDOR I STÄLLNING
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
100 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
404.
KRYDDBURKAR MED LOCK, I PORSLIN, 4 ST, HÖ 20 CM, 1 VÄGGMODELL HÖ 22 CM
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
250 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
411.
TRYCKKOKARE, MÄRKT "KOCKUMS JERNVERKS AKTIEBOLAG N1 RONNEBY", I GJUTJÄRN OCH PLÅT, HÖ 30, DIAM CA 27 CM,
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
200 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
430.
FISKFORMAR I GJUTJÄRN, MÄRKTA "ARBRÅ" 3 ST,18/1900-TAL, LÄ, CA 31 CM-TAL
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
2,300 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
447.
KORKSKRUV, "KARL-ALFRED", 1930-TAL, FÖRSILVRAD METALL, PATENTERAD AV BULLS PRESSTJÄNST 1937, HÖ 14 CM
10,00 SEK
11,00 SEK
850 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
448.
ANTIK GRILL, 1800-TALETS MITT, GJUTJÄRN, URVERKSDRIVEN, MED STÄLLNING OCH SPÄTT, HÖ 33 CM
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
2,600 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK