Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 27 Juni 2020
12
Klockor/Ur
456
Samtliga utrop
15
53
89
Möbler
Speglar
12
Mattor
45
Konst
29
Silver
Guld
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
23
Porslin
30
Glas/kristall
Smycken
Bijouterier
29
Övrigt
12
Klockor/Ur
Skulpturer
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
10
Stengods
Väskor
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
FLINTGODS
TRÄDGÅRD
MYNT/MEDALJER/SEDLAR
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Kamerautrustning
Firma Svenskt Tenn
12
Kina Porslin
Orientaliskt
Hi/Fi och stereo
LJUSSTAKAR/KANDELABER
CYKLAR
KINESISKT
GRAMMOFONER
NORDISKA KOMPANIET
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
11.
KARTELLUR, FRANKRIKE OMKRING 1900, LOUIS XV-STIL, FÖRGYLLD BRONS, HÖ 45, BR 27
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
800 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
42.
BIBLIOTEKSUR, 1900-TAL, ELLIOTT, FODRAL I VALNÖT, HÖ 35, BR 20, DJ 14 CM
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
300 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
52.
DAMARMBANDSUR, OMEGA, 18 K GULD, ÄVEN ARMBANDET I 18 KARAT GULD, BOETTENS DIAM CA 21 MM, TOTALVIKT 27 GRAM
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
6,800 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
148.
URVERK FÖR GOLVUR, 1700-TAL, HÖ 40X29 CM
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
100 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
174.
VÄGGPENDYL, 1900-TAL, FÖRGYLLD, HÖ 64, BR 34 CM
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
100 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
261.
BORDSUR, 1900-TALETS BÖRJAN, LOUIS XVI-STIL, MARMOR OCH MÄSSING, HÖ 15, BR 14 CM
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
750 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
269.
VÄGGPENDYL, 1900-TAL, GUSTAVIANSK STIL, ROBERT ENGSTRÖM STOCKHOLM, FÖRGYLLD, HÖ 71 CM
4,00 SEK
5,00 SEK
200 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
318.
BULLE PATENT, BORDSUR, 1920-TAL, GLASKUPA MED SLIPAD DEKOR, HÖ MED SOCKEL 39 CM
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
1,500 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
320.
RESEUR, TIDIGT 1900-TAL, FÖRNICKLAD METALL OCH MÄSSING, HÖ MED HÄNKEL 18 CM
3,00 SEK
4,00 SEK
150 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
425.
ARMBANDSUR, 6 ST, OLIKA FABRIKAT, I PARTI
8,00 SEK
9,00 SEK
300 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
427.
URVERK 1700-TAL, MÄRKT J.P. NILSSON, DIAMETER URTAVLA 25 CM
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
100 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
456.
VÄGGUR, 1900-TALETS BÖRJAN, JUGEND, EK, 126X48 CM
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
1,100 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK