Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 24 Oktober 2020
10
KINESISKT
530
Samtliga utrop
43
126
Möbler
9
Speglar
18
Mattor
67
Konst
19
Silver
Guld
10
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
Textil
36
Porslin
41
Glas/kristall
Smycken
30
Övrigt
Skulpturer
12
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
11
Stengods
Vapen
Afrikana
Böcker/Tidsskrifter
LINNE
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
MATSERVIS
FLINTGODS
JÄRNSMIDE
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
Kläder
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Kina Porslin
Orientaliskt
KNIVAR
VINTAGE
LJUSSTAKAR/KANDELABER
CYKLAR
10
KINESISKT
GRAMMOFONER
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
6.
URNA, KINA 18/1900-TAL, BRONS MED CLOISONNE DEKOR, BOTTEN MED KALIGRAFI, HÖ 30 CM
5,00 SEK
6,00 SEK
1,100 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
120.
TAKRYTTARE, 2 ST, KINA 1900-TAL, KRÖNTA AV SITTANDE MYTOLOGISKA DJUR, GLASERAT LERGODS, HÖ 32, LÄ 23 CM
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
1,500 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
133.
BRICKA, KINA, 1900-TAL, LACKARBETE, DEKOR AV GRODOROCH NÄCKROSOR
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
400 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
134.
BORDSLAMPA, I FORM AV KINESISK BOJAN, 1800-TAL, POSRSLIN, DEKOR I UNDERGLASYRBLÅTT, TOTAL HÖ 43 CM
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
1,700 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
167.
DEKORELEMENT, KINA, 1900-TALETS BÖRJAN, BAMBUSPALJÉ, MÅTT 40 X 28 CM
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
650 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
169.
SMYCKESKRIN, KINA, 1900-TAL, I FORM AV SKÅP, SVART LACK, FRONTEN MED YTTÄCKANDE DEKOR AV PÄRLEMO, HÖ 29, BR 22, DJ 11 CM
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
2,100 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
170.
BURK MED LOCK, DOSA MED LOCK, ASKFAT, 2 ST, FAT, 2 ST (DEL AV CABARET), KINA, 18/1900-TAL, CLOISONNE OCH EMALJ, BURKENS HÖ 10 CM
171.
PENSLAR, 16 ST, KINA, FÖR TUSCH OCH KALLIGRAFI, SKISSBOK MEDFÖLJER
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
1,600 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
185.
KAROTT MED LOCK, VAS, DOSOR MED LOCK, 2 ST, MM, KINA, 18/1900-TAL, PORSLIN
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
800 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
186.
PARTI SIGILL, BUDDHA, BRONS MM, KINA
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
4,600 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK