Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 24 Oktober 2020
530
Samtliga utrop
43
126
Möbler
9
Speglar
18
Mattor
67
Konst
19
Silver
Guld
10
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
Textil
36
Porslin
41
Glas/kristall
Smycken
30
Övrigt
Skulpturer
12
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
11
Stengods
Vapen
Afrikana
Böcker/Tidsskrifter
LINNE
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
MATSERVIS
FLINTGODS
JÄRNSMIDE
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
Kläder
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Kina Porslin
Orientaliskt
KNIVAR
VINTAGE
LJUSSTAKAR/KANDELABER
CYKLAR
10
KINESISKT
GRAMMOFONER
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
14.
PROMENADKÄPP, 1900-TALETS BÖRJAN, NATURALISTISK FORM, MED KRYCKA I FORM AV SKURET MANSHUVUD, LÄ 88 CM
8,00 SEK
9,00 SEK
300 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
127.
MÄRKDUK, DATERAD 1840, BRODERAD, RAMAD, RAMMÅTT 32 X 34 CM
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
700 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
130.
VÄSKA, 1900-TALETS BÖRJAN, BRODERI OCH PÄRLBRODERI, BYGEL AV MÄSSING, SKINNKLÄDD BAKSIDA, HÖ 31, BR 26 CM
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
200 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
220.
FIGURINGRUPP, NORDSAMISK, OMKRING 1900, EKIPAGE MED SAME I AKJA OCH REN, SNIDAT OCH BEMÅLAT TRÄ, MONTERAD PÅ BEMÅLAD TRÄPLATTA, TOTAL HÖ 16, TOTAL LÄNGD 41 CM
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
2,100 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
523.
HÄST, DALARNA, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT, HÖ 12, LÄ 11,5 CM
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
400 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK