Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 24 Oktober 2020
Mässing/Metall
530
Samtliga utrop
43
126
Möbler
9
Speglar
18
Mattor
67
Konst
19
Silver
Guld
10
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
Textil
36
Porslin
41
Glas/kristall
Smycken
30
Övrigt
Skulpturer
12
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
11
Stengods
Vapen
Afrikana
Böcker/Tidsskrifter
LINNE
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
MATSERVIS
FLINTGODS
JÄRNSMIDE
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
Kläder
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Kina Porslin
Orientaliskt
KNIVAR
VINTAGE
LJUSSTAKAR/KANDELABER
CYKLAR
10
KINESISKT
GRAMMOFONER
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
33.
MALMGRYTA, PÅ TRE BEN, 1700-TAL, HÖ 26, DIAM 34 CM
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
450 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
70.
DOSA, HOLLAND/TYSKLAND, MÄSSING, 1700-TAL, MOTIV AV AKANTUS OCH FIGURSCENER, LÄ 17.5 CM
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
850 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
99.
STORMLYKTOR, 1 PAR, 1800-TALETS SLUT, MÄSSING MED GLASKUPA, HÖ 42 CM
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
700 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
347.
VÄGGPLÅTAR, 1 PAR, SIGNERADE E. WALLENTIN 1929, MÄSSING, HÖ 65 CM
9,00 SEK
10,00 SEK
550 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
465.
PIERRE FORSSELL, SUPKOPPAR, 6 ST, SKULTUNA, LJUSSTAKE, SKULTUNA, MM, I PARTI
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
500 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK