Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 24 Oktober 2020
Koppar
530
Samtliga utrop
43
126
Möbler
9
Speglar
18
Mattor
67
Konst
19
Silver
Guld
10
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
Textil
36
Porslin
41
Glas/kristall
Smycken
30
Övrigt
Skulpturer
12
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
11
Stengods
Vapen
Afrikana
Böcker/Tidsskrifter
LINNE
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
MATSERVIS
FLINTGODS
JÄRNSMIDE
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
Kläder
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Kina Porslin
Orientaliskt
KNIVAR
VINTAGE
LJUSSTAKAR/KANDELABER
CYKLAR
10
KINESISKT
GRAMMOFONER
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
1.
VATTENKANNA, TIDIGT 1900-TAL, I KOPPAR, DEKOR AV STJÄRNA, HÖ 37, LÄ 71 CM
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
650 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
131.
RYMDMÅTT, MATHÄMTARE, KAFFEKANNA, 1800-TAL, KOPPAR, RYMDMÅTTETS HÖ 20 CM
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
100 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
257.
VATTENKANNA, 1900-TAL, KOPPAR OCH MÄSSING, HÖ 31, BR 28 CM
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
300 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
287.
KITTEL MED LOCK, 1800-TAL, KOPPAR, HÖ 41, DIAM 33 CM
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
450 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
33,00 SEK
291.
FISKKITTEL, 1900-TALETS SLUT, KOPPAR OCH FÖRGYLLD METALL, LÄ 54 CM
425.
KOPPARKITTEL MED LOCK 18/1900-TAL, HÖ 26, DIAM 29 CM
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
200 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
511.
PARTI KOPPAR, KAFFEPANNA, 1800-TAL, ALADÅBFORM, HINK, KRUKA MED LOCK, HINKENS HÖJD MED JÄRNHÄNKEL 38 CM
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
100 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
513.
KITTEL MED LOCK, 1800-TALETS SLUT, KOPPAR, KOPPARSLAGARE E.R.HEIJTZ.HEFFNERS, HÖ 17, DIAM 34 CM
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
150 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK