Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 24 Oktober 2020
Kina Porslin
530
Samtliga utrop
43
126
Möbler
9
Speglar
18
Mattor
67
Konst
19
Silver
Guld
10
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
Textil
36
Porslin
41
Glas/kristall
Smycken
30
Övrigt
Skulpturer
12
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
11
Stengods
Vapen
Afrikana
Böcker/Tidsskrifter
LINNE
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
MATSERVIS
FLINTGODS
JÄRNSMIDE
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
Kläder
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Kina Porslin
Orientaliskt
KNIVAR
VINTAGE
LJUSSTAKAR/KANDELABER
CYKLAR
10
KINESISKT
GRAMMOFONER
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
8.
VÄGGMASK, KINA, SIGNERAD KAI-YIN 68, GLASERAD KERAMIK, HÖ 44, BR 19 CM
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
150 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
34.
YTTERFODER, KINA, 1900-TAL, BLÅGLASERAD MED DEKOR AV TRÄD, HÖ 22, DIAM 34 CM
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
4,200 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
50.
TEKANNA, KINA, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT, PORSLIN, DEKOR I EMALJFÄRGER OCH GULD AV FIGURER OCH BLOMMOR, HÖ 10, DIAM 11 CM
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
150 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
51.
FIGURINER, 12 ST, KINA, 1900-TAL, I FORM AV MANSFIGURER, GLASERAT LERGODS, HÖ CA 15 CM VARDERA
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
400 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
301.
FIGURIN, KINA 1900-TAL, PORSLIN, DEKOR I EMALJFÄRGER, HÖ 19 CM
334.
DOSA MED LOCK, KINA, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT, FÖRSILVRAD KOPPAR, LOCK MED INFÄLLD PORSLINSPLAKETT, DEKOR AV FIGURSCEN I EMALJFÄRGER, HÖ 5, LÄ 17, BR 11 CM
507.
SKULPTUR, KINA, 1900-TALETS SLUT, SÅ KALLAD "LUCKY BUDDHA", PORSLIN OCH DEKOR I EMALJFÄRGER, HÖ 44, LÄ 73 CM
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
1,900 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
522.
SKÅLFAT, KINA, 1800-TAL, KANTONPORSLIN, DEKOR AV FIGURSCENER I EMALJFÄRGER, MÅTT 23X23 CM
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
4,000 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK