Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 24 Oktober 2020
LJUSSTAKAR/KANDELABER
530
Samtliga utrop
43
126
Möbler
9
Speglar
18
Mattor
67
Konst
19
Silver
Guld
10
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
Textil
36
Porslin
41
Glas/kristall
Smycken
30
Övrigt
Skulpturer
12
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
11
Stengods
Vapen
Afrikana
Böcker/Tidsskrifter
LINNE
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
MATSERVIS
FLINTGODS
JÄRNSMIDE
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
Kläder
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Kina Porslin
Orientaliskt
KNIVAR
VINTAGE
LJUSSTAKAR/KANDELABER
CYKLAR
10
KINESISKT
GRAMMOFONER
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
15.
BORDSAPPLIQUER, ETT PAR, 1900-TAL, GUSTAVIANSKSTIL, BEHÄNGDA MED PRISMOR, MARMOR OCH BLÅTT GLAS, HÖ 48 CM
8,00 SEK
9,00 SEK
250 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
17.
NATTLJUSSTAKAR, ETT PAR I SILVER, OMKRING 1900, MÄRKTA ANNIE, VIKT 157 GRAM, HÖ 5, DIAM 10 CM
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
900 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
77.
VÄGGPLÅTAR, ETT PAR FÖR TVÅ LJUS VARDERA, BAROCKSTIL, OMKRING 1900, FÖRGYLLD METALL, 62X33 CM
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
3,300 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
218.
BORDSLYSTRAR, ETT PAR, 1900-TAL, GUSTAVIANSK STIL, MARMOR OCH MÄSSING, HÖ 38 CM
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
250 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
243.
LJUSSTAKAR, 1 PAR, OMKRING 1900, BAROCKSTIL, EK, HÖ 37 CM
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
600 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
254.
VÄGGLJUSSTAKAR, 1 PAR, 1900-TALETS BÖRJAN, JUGEND, MÄSSING, LÄ 24 CM
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
200 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
255.
LJUSSTAKAR, 1 PAR, 1800-TALET ANDRA HÄLFT, NY-LOUIS XV, FÖRGYLLD BRONS, HÖ 23 CM
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
1,500 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK