Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 21 November 2020
9
480
Samtliga utrop
9
53
98
Möbler
12
Speglar
20
Mattor
77
Konst
9
Silver
Guld
10
Nysilver
15
Koppar
Mässing/Metall
Textil
15
Porslin
16
Glas/kristall
Smycken
Bijouterier
31
Övrigt
Klockor/Ur
9
Skulpturer
12
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
9
Stengods
Vapen
Väskor
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
FLINTGODS
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
Kläder
JAKT OCH FISKE
MILITARIA
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Firma Svenskt Tenn
Kina Porslin
SYMASKINER
VINTAGE
LJUSSTAKAR/KANDELABER
KINESISKT
ACCESSOARER
AUTOGRAFER
SAMEKONST
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
40.
STOL, 17/1800-TAL, FURU
93.
MANGELBRÄDA, DATERAD 1799, EK, LÄ 78 CM
96.
STRYKJÄRN 2 ST, 17/1800-TAL, SAMT MORTEL MÄRKT NO 3, MÄSSING, STRYKJÄRNENS LÄ 14, RESP 18 CM
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
250 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
155.
LOCKFÅGEL, OMKRING 1900, I FORM AV ORRE, STOPPAD TEXTIL, HÖ 22, LÄ 37 CM
28,00 SEK
29,00 SEK
400 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
186.
KISTA, 1700-TAL, BETSAD FURU, JÄRNBESLAG, MÄRKT INSIDAN MED ÅRTALET 1744, HÖ 68, 105 X 58 CM
19,00 SEK
20,00 SEK
1,500 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
301.
KISTA, DATERAD 1812, BEMÅLAD, BLÅ/GRÖN, HÖ 44, LÄ 96, DJ 61 CM
380.
LOCKSKÅL PÅ FOT, SMÖRASK MED LOCK, SAMT ASK MED SKRUVLOCK, SVARVADE, 1800-TAL, HÖ FRÅN 6 TILL 23 CM
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
100 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
387.
NÄVERSKRIN, FLÄTAD, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT, SAMT HINK MED LOCK OCH HÄNKEL, ZINKPLÅT, MÅTT SKRIN HÖ 25, 53X32, HÖ HINK M HÄNKEL 48, DIAM 25 CM
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
250 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
395.
GOLVUR, VÄRMLAND, 1800-TALETS FÖRSTA HÄLFT, SENARE BEMÅLNING, VITMÅLAD MED RIKSVAPNET OCH DEKOR I GULD, HÖ 215 CM
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
1,800 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK