Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 21 November 2020
Klockor/Ur
480
Samtliga utrop
9
53
98
Möbler
12
Speglar
20
Mattor
77
Konst
9
Silver
Guld
10
Nysilver
15
Koppar
Mässing/Metall
Textil
15
Porslin
16
Glas/kristall
Smycken
Bijouterier
31
Övrigt
Klockor/Ur
9
Skulpturer
12
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
9
Stengods
Vapen
Väskor
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
FLINTGODS
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
Kläder
JAKT OCH FISKE
MILITARIA
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Firma Svenskt Tenn
Kina Porslin
SYMASKINER
VINTAGE
LJUSSTAKAR/KANDELABER
KINESISKT
ACCESSOARER
AUTOGRAFER
SAMEKONST
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
43.
VÄGGUR, 1900-TALETS MITT, MÄRKT WESTERSTRAND, ROTFANÉR OCH MÄSSING, 30 X 24 CM
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
200 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
80.
BORDSUR MED URNOR, 1 PAR, ENGLAND, OMKRING 1900, GLASERAD KERAMIK, BORDSURETS HÖ MED SOCKEL 46 CM, BR 41, DJ 15 CM, SENARE URVERK
107.
BORDSPENDYL, OMKRING 1800, DIRECTOIRE, FÖRGYLLD OCH PATENERAD BRONS, KRÖNT AV VÄDUR, URTAVLAN MÄRKT MOLLARD A PARIS, HÖ 37 CM
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
15,000 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
165.
TIMEX INDIGLO WR 30 M, HERRUR QUARTZ 36 MM, MÄRKT 20501, CR 2018 CL, STAINLESS STEAL BACK.
289.
KLOCKARMBAND, VIT OCH GULMETALL, I PARTI
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
650 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
325.
VÄLLINGKLOCKA, OMKRING 1900, MÄSSING OCH SVARVAT SVÄRTAT TRÄ, SAMT BORDSKLOCKA, OMKRING 1900, JÄRN MED SVARVAT TRÄHANDTAG, LÄ 27 RESP 19 CM
331.
VÄGGUR, 1900-TALETS MITT, BJÖRK OCH MAHOGNY, INLÄGGNINGAR I FORM AV FUTTI OCH GLASSLINGOR, 40 X 31 CM
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
100 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
443.
VÄGGPENDYL, 1900-TAL, ROKOKO-STIL, HÖ 56 CM
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
150 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK