Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 21 November 2020
9
Skulpturer
480
Samtliga utrop
9
53
98
Möbler
12
Speglar
20
Mattor
77
Konst
9
Silver
Guld
10
Nysilver
15
Koppar
Mässing/Metall
Textil
15
Porslin
16
Glas/kristall
Smycken
Bijouterier
31
Övrigt
Klockor/Ur
9
Skulpturer
12
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
9
Stengods
Vapen
Väskor
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
FLINTGODS
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
Kläder
JAKT OCH FISKE
MILITARIA
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Firma Svenskt Tenn
Kina Porslin
SYMASKINER
VINTAGE
LJUSSTAKAR/KANDELABER
KINESISKT
ACCESSOARER
AUTOGRAFER
SAMEKONST
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
32.
KANDELABRAR, 1 PAR, FÖR 5 LJUS VARDERA, 1800-TAL, BRONS OCH FÖRGYLLD BRONS, SKAFT I FORM AV TRE GRACER, TRIPODPLATTA AV STEN, BEHÄNGD MED PRISMOR I BERGSKRISTALL, HÖ 53 CM
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
13,500 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
39.
FIGURIN, 1900-TALETS BÖRJAN, POJKE MED LYKTA OCH YXA, BRONSPATENERAD METALL, HÖ 19, 18 X 8 CM
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
250 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
81.
LLADRO FIGURIN, MANSFIGUR, HÖ 36 CM
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
300 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
350.
FERDINAND FRICK (1878-1939), KURTISERANDE PAR PÅ PARKBÄNK, SIGNERAD PARIS, BEMÅLAD GIPS, HÖ 14, LÄ 19, BR 20 CM
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
300 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
357.
FIGURIN, ROYAL COPENHAGEN, LEKANDE ISBJÖRNSUNGAR, HÖ 14 CM
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
650 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
400.
ESTHER EPPENS (1900-TAL), "ÅTERKOMST", SIGNERAD ESTHER EPPENS, TERRAKOTTA, HÖ 31, LÄ 34, BR 14 CM
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
2,200 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
401.
ESTHER EPPENS (1900-TAL), SITTANDE KVINNOFIGUR, SIGNERAD ESTHER EPPENS, TERRAKOTTA, HÖ 28 CM
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
1,400 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
427.
DEKORATIV VÄGGRELIEF, EFTER ANTIKEN, GIPS, 31 X 82 CM
470.
ELSI BOURELIUS (1908-2001), FIGURINER, 2 ST, JIE GANTOFTA, GLASERAT LERGODS, HÖ 27 RESP 15 CM
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
100 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK