Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 21 November 2020
Mässing/Metall
480
Samtliga utrop
9
53
98
Möbler
12
Speglar
20
Mattor
77
Konst
9
Silver
Guld
10
Nysilver
15
Koppar
Mässing/Metall
Textil
15
Porslin
16
Glas/kristall
Smycken
Bijouterier
31
Övrigt
Klockor/Ur
9
Skulpturer
12
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
9
Stengods
Vapen
Väskor
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
FLINTGODS
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
Kläder
JAKT OCH FISKE
MILITARIA
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Firma Svenskt Tenn
Kina Porslin
SYMASKINER
VINTAGE
LJUSSTAKAR/KANDELABER
KINESISKT
ACCESSOARER
AUTOGRAFER
SAMEKONST
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
37.
ALTARSTAKE, 1900-TALETS BÖRJAN, BAROCKSTIL, HÖ 26 CM
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
450 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
247.
LJUSSTAKAR, 1 PAR, 1800-TALETS FÖRSTA HÄLFT, MÄSSING, HÖ 9,5 CM
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
450 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
382.
SKÅL PÅ FOT, JUGEND, MÄSSING, BORDSDEKORATIONER 2 ST, I FORM AV FÅGLAR, FÖRSILVRAD METALL, SAMT BRICKOR 5 ST NYSILVER, I PARTI
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
100 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
407.
SOCKERKAKSFORM, 1800-TAL, MÄSSING, HÖ 12, DIAM 21 CM
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
350 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
408.
MORTLAR, 7 ST, 18/1900-TAL, BLA SKULTUNA BRUK, SAMTLIGA MED STÖT, HÖ 5, TOM 13.5 CM
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
200 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK