Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 21 November 2020
12
Speglar
480
Samtliga utrop
9
53
98
Möbler
12
Speglar
20
Mattor
77
Konst
9
Silver
Guld
10
Nysilver
15
Koppar
Mässing/Metall
Textil
15
Porslin
16
Glas/kristall
Smycken
Bijouterier
31
Övrigt
Klockor/Ur
9
Skulpturer
12
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
9
Stengods
Vapen
Väskor
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
FLINTGODS
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
Kläder
JAKT OCH FISKE
MILITARIA
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Firma Svenskt Tenn
Kina Porslin
SYMASKINER
VINTAGE
LJUSSTAKAR/KANDELABER
KINESISKT
ACCESSOARER
AUTOGRAFER
SAMEKONST
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
30.
SPEGEL, 1800-TALETS ANDRA HÄLFT, NYROKOKO, FÖRGYLLD, 55 X 60 CM
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
300 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
63.
SPEGEL, 1900-TAL, BLANDSTIL, FÖRGYLLD, 113 X 48 CM
14,00 SEK
15,00 SEK
550 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
64.
SPEGEL, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT, MOSAIKRAM I FORM AV BLAD, 122 X 51 CM
65.
SPEGEL, SENGUSTAVIANSK, 1800-TAL, MÄRKT MED SÖDERHAMNS HALLSTÄMPEL, BRONSERAD, 92 X 46 CM
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
1,700 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
149.
SPEGEL, 1900-TAL, BRONSERAD RAM, 92 X 69 CM
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
300 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
233.
SPEGEL, 1960-TAL, FANERAD, HÖ 121, BR 63 CM
305.
SPEGEL, 1960-TAL, MASSIVT TRÄ, MÄRKT SLH 052, 120 X 44 CM
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
200 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
358.
SPEGEL, TIDIGT 1900-TAL, GENOMBRUTEN, SKULPTERAD DEKOR AV BLADVERK, 63 X 43 CM
399.
SPEGEL, SAMTIDA, RAM AV BEMÅLAD KERAMIK, DIAM 62 CM
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
100 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
434.
SPEGEL, ENGLAND OMKRING 1900, MAHOGNY, HÖ 100, BR 65 CM
12,00 SEK
13,00 SEK
300 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
440.
SPEGEL, 1900-TAL, BRONSERAD RAM, FASETTERAT GLAS, 54 X 74 CM
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
300 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
483.
GOLVSPEGEL, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT, METALLSTOMME MED OVAL SPEGEL, HÖ 187 CM
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
3,700 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK