Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 21 November 2020
Lergods
480
Samtliga utrop
9
53
98
Möbler
12
Speglar
20
Mattor
77
Konst
9
Silver
Guld
10
Nysilver
15
Koppar
Mässing/Metall
Textil
15
Porslin
16
Glas/kristall
Smycken
Bijouterier
31
Övrigt
Klockor/Ur
9
Skulpturer
12
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
9
Stengods
Vapen
Väskor
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
FLINTGODS
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
Kläder
JAKT OCH FISKE
MILITARIA
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Firma Svenskt Tenn
Kina Porslin
SYMASKINER
VINTAGE
LJUSSTAKAR/KANDELABER
KINESISKT
ACCESSOARER
AUTOGRAFER
SAMEKONST
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
34.
PRAKTSKÅL PÅ FOT, 1800-TALETS SLUT, MAJOLIKA, FOT I FORM AV FAUN, KRÖNT AV GRIP, HÖ 41 CM
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
1,200 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
304.
SCHÜTZ, BLANSKO, ÖSTERRIKE, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT, VÄGGFAT, GLASERAD OCH RELIEFDEKOR AV SVANAR I INSJÖ, LERGODS, DIAM 50 CM
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
150 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
340.
ERIK MORNILS, VAS, NITTSJÖ, 1930-TAL, GLASERAT LERGODS, HÖ 20 CM
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
600 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
469.
FIGURIN, 1800-TALETS SLUT, PAPEGOJA PÅ STUBBE, MAJOLIKA, HÖ 32 CM
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
600 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK