Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 21 November 2020
Kina Porslin
480
Samtliga utrop
9
53
98
Möbler
12
Speglar
20
Mattor
77
Konst
9
Silver
Guld
10
Nysilver
15
Koppar
Mässing/Metall
Textil
15
Porslin
16
Glas/kristall
Smycken
Bijouterier
31
Övrigt
Klockor/Ur
9
Skulpturer
12
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
9
Stengods
Vapen
Väskor
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
FLINTGODS
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
Kläder
JAKT OCH FISKE
MILITARIA
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Firma Svenskt Tenn
Kina Porslin
SYMASKINER
VINTAGE
LJUSSTAKAR/KANDELABER
KINESISKT
ACCESSOARER
AUTOGRAFER
SAMEKONST
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
19.
URNA, KINA, 1900-TAL, DEKOR I UNDERGLASYRBLÅTT AV ANTIKVITETER OCH BLADSLINGOR, PORSLIN, HÖ 46 CM
12,00 SEK
13,00 SEK
1,000 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
82.
SKÅL PÅ FOT KINA 1800-TAL, ENLIGT ETIKETT TUNG CHIH 1842-1873, INVÄNDIGT GLASERAD, HÖ 6, DIAM 16 CM DEKOR I JÄRNRÖTT
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
600 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
213.
FIGURIN, KINA 1900-TAL, PORSLIN, DEKOR I EMALJFÄRGER, HÖ 19 CM
216.
DOSA MED LOCK, KINA, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT, FÖRSILVRAD KOPPAR, LOCK MED INFÄLLD PORSLINSPLAKETT, DEKOR AV FIGURSCEN I EMALJFÄRGER, HÖ 5, LÄ 17, BR 11 CM
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
550 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
458.
PENSELVAS, KINA, 1900-TALETS SLUT, PORSLIN, DEKOR AV FLODLANDSKAP MED PAGÅDER SAMT KALIGRAFI, HÖ 28, DIAM 12 CM
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
450 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
464.
URNOR, 2 ST, KINA/SYDOSTASIEN, 1900-TAL, PORSLIN OCH GLASERAT LERGODS, HÖ 26 RESP 22 CM
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
300 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK