Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Julauktion 12 December 2020
13
Speglar
531
Samtliga utrop
47
108
Möbler
13
Speglar
14
Mattor
57
Konst
29
Silver
Guld
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
Textil
31
Porslin
36
Glas/kristall
Bijouterier
48
Övrigt
13
Klockor/Ur
19
Skulpturer
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
13
Stengods
Afrikana
Böcker/Tidsskrifter
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
FLINTGODS
JÄRNSMIDE
BESTICK
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
MILITARIA
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
DOCKOR
Kamerautrustning
Firma Svenskt Tenn
Kina Porslin
Orientaliskt
VINTAGE
10
LJUSSTAKAR/KANDELABER
KINESISKT
CARL MALMSTEN
SAMEKONST
BARTILLBEHÖR
JADE
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
42.
SPEGEL, SAMTIDA, EMPIRESTIL, MED FASETTERAT GLAS, BEMÅLAD METALL, 186X84 CM
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
100 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
59.
SPEGEL, 1900-TAL, BLANDSTIL, FÖRGYLLD, 113 X 48 CM
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
450 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
79.
SPEGEL, SAMTIDA, LASERAT TRÄ, 71 X 73 CM
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
800 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
85.
SPEGELLAMPETT, 1900-TAL, GUSTAVIANSK STIL, FÖRGYLLD, 58 X 27 CM
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
550 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
197.
FÖNSTER, 18/1900-TAL, HALVMÅNEFORMAD, INFÄLLDA SPEGELGLAS, HÖ 54, BR 137 CM
6,00 SEK
7,00 SEK
350 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
198.
FÖNSTER, 1800-TAL, INFÄLLDA SPEGELGLAS, 120X90 CM
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
900 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
200.
SPEGELLAMPETT FÖR TVÅ LJUS, 1800-TAL, GUSTAVIANSK STIL, FÖRGYLLD, 55X50 CM
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
1,100 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
208.
SPEGEL, SAMTIDA, SVARTMÅLAD METALL, 99 X 59 CM
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
250 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
269.
SPEGEL, TIDIGT 1900-TAL, GENOMBRUTEN, SKULPTERAD DEKOR AV BLADVERK, 63 X 43 CM
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
250 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
275.
SPEGEL, ROKOKOSTIL, 1900-TAL, TRÄSKUREN OCH FÖRGYLLD, HÖ 140, BR 87 CM
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
3,600 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
343.
SPEGEL, 1900-TAL, ROKOKOSTIL, FÖRGYLLD, MED KANTGLAS, HÖ 138, BR 60 CM
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
2,000 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
391.
SPEGEL, "BUSS", DESIGN ANNA VON SCHEWEN, FÖR GÄRSNÄS, 118 X 42 CM
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
450 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
465.
SPEGEL, 3-DELAD, 1900-TAL, RAM AV TRÄ, DEKOR AV TRYCKTA LANDSKAPSBILDER, 33 X 33 CM, TOTAL LÄ 51 CM