Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 30 Januari 2021
13
Klockor/Ur
571
Samtliga utrop
10
38
101
Möbler
11
Speglar
25
Mattor
97
Konst
9
Silver
Nysilver
Koppar
10
Mässing/Metall
Textil
22
Porslin
42
Glas/kristall
49
Övrigt
13
Klockor/Ur
14
Skulpturer
24
Keramik
Nautica
Lergods
25
Stengods
Vapen
Böcker/Tidsskrifter
TECHNICA
FLINTGODS
JÄRNSMIDE
BESTICK
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
Kläder
JAKT OCH FISKE
MILITARIA
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Sport
Kamerautrustning
Kina Porslin
SYMASKINER
Hi/Fi och stereo
14
LJUSSTAKAR/KANDELABER
KINESISKT
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
11.
GOLVUR, 1700-TALETS ANDRA HÄLFT, SENARE BEMÅLNING MED KINESERIER, HÖ 225 CM
13,00 SEK
14,00 SEK
1,500 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
37.
GOLVUR, 1800-TAL, URTAVLAN MÄRKT AAS MORA, VITMÅLAD MED FÖRGYLLD DEKOR, SENARE BEMÅLNING, HÖ 198 CM
23,00 SEK
24,00 SEK
1,800 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
48.
SCHWARZWALDUR, 1800-TAL, URTAVLA MED BAKGRUNDSDEKOR I FÖRGYLLD PLÅT, FODRAL I SVARTLACKERAT TRÄ, HÖ 33, BR 28, DJ 14 CM
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
350 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
52.
TIMEX INDIGLO WR 30 M, HERRUR QUARTZ 36 MM, MÄRKT 20501, CR 2018 CL, STAINLESS STEAL BACK.
78.
BAROMETER, OMKRING 1900, TRÄSKURET FODRAL I BAROCKSTIL, BAROMETERN MÄRKT, BAROMÉTRE ANÉROIDE, HÖ:51 CM, BR:34 CM
13,00 SEK
14,00 SEK
950 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
79.
FICKUR, HELVETIA, GULDDOUBLÉ, DIAM:4,5 CM
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
550 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
283.
VÄGGPENDYL, 1900-TAL, GUSTAVIANSK STIL, FÖRGYLLD, URTAVLA MÄRKT GUSTAF BERGQUIST, 56 X 36 CM
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
600 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
357.
BORDSPENDYL, 1900-TAL, ROKOKOSTIL, FÖRGYLLT TRÄ, URTAVLAN MÄRGT GUST. ERIKSSON STOCKHOLM, URVERK FINNS MEN EJ MONTERAT, HÖJD 43 CM
4,00 SEK
5,00 SEK
150 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
400.
VÄGGPENDYL, 1900-TAL, EMPIRESTIL, FÖRGYLLD, MÄRKT CEDERQVISTS EFTR, LINKÖPING, HÖ 67, BR 48 CM
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
900 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
522.
FICKUR, 1900-TALETS BÖRJAN, ANTI MAGNETIQUE, VITMETALL, VITEMALJERAD URTAVLA MED ROMERSKA SIFFROR I GRÖN EMALJ, BAKSIDAN MED DEKOR AV RIDANDE MANSFIGUR I LANDSKAP, DIAM 5,5 CM
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
450 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
523.
BORDSUR, 1900-TALETS BÖRJAN, KLOTFORMAD, MÄSSING OCH GLAS, DIAM 5,5 CM
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
300 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
524.
STOPPUR, MINERVA, MÄTINSTRUMENT GRAM, I ETUI, DAMARBANDSUR, 2 ST, BORSDUR I MÄSSING, I PARTI
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
300 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
543.
BORDSUR MED BORDSDEKORATIONER 1 PAR, ART DECO, OLIKA STENMATERIAL, KRÖNT AV LIGGANDE LEJON I BRONSPATINERAD METALL, BORDSURETS HÖ 26, BR 30, DJ 9 CM
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
450 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK