Kanonauktioner
Mine sider
Oplysninger
(Navn, adresse, tele...)
(Bud, købt, solgt)
Fakturaer
Opret konto
Mine favoritter
Hjælp
Kanonauktioner 27 Februari 2021
11
Skulpturer
552
Se kataloget
49
100
Möbler
Speglar
20
Mattor
101
Konst
12
Silver
Guld
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
Textil
25
Porslin
70
Glas/kristall
Smycken
35
Övrigt
Klockor/Ur
11
Skulpturer
14
Keramik
Nautica
Lergods
18
Stengods
Väskor
Böcker/Tidsskrifter
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
FLINTGODS
JÄRNSMIDE
BESTICK
TRÄDGÅRD
MYNT/MEDALJER/SEDLAR
MILITARIA
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Sport
Kina Porslin
KNIVAR
SYMASKINER
Hi/Fi och stereo
LJUSSTAKAR/KANDELABER
Luk
Hjælp
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
Luk
Mine favoritter
Luk
Log ind
Luk
Siden er ikke aktiv!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Katalognummer
Varenr
Katalognummer
Katalognummer
Populærest
Højeste bud
Laveste bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Nuværende katalognummer
10.
SVEN LUNDQVIST (1918-2010), VÄGGRELIEF, NAKEN KVINNOFIGUR I RELIEF, GLASERAT LERGODS, 27X12 CM
Hammerslag
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
350 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
Nuværende katalognummer
26.
FRANS TÖRNEGREN, 18/1900-TAL, GUSTAF V, "MED FOLKET FÖR FOSTERLANDET", SIGNERAD 1915, KOPPARÖVERDRAGEN KONSTMASSA, HÖ 34 CM
Nuværende katalognummer
35.
LLADRO FIGURIN, MANSFIGUR, HÖ 36 CM
Hammerslag
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
300 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
Nuværende katalognummer
46.
SKULPTUR, STEN, TRÄSOCKELN MÄRKT A. MITZALE -79, SAMT HUVUD, GLAS, HÖ 16,5, RESP. 10 CM
Hammerslag
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
750 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
Nuværende katalognummer
147.
SKULPTUR I FORM AV KATT, GLASERAT LERGODS, HÖ 27, DIAM, CA 32 CM
Hammerslag
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
550 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
Nuværende katalognummer
191.
SKULPTUR, 1800-TAL, MARIA MED JESUSBARNET OCH JOHANNES DÖPAREN, BEMÅLAT TRÄ, HÖ 44 CM
Hammerslag
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
750 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
Nuværende katalognummer
192.
MARIONETTDOCKOR, 2 ST, INDONESIEN, SKURET OCH BEMÅLAT TRÄ, TEXTIL, HÖ 60 CM VARDERA
Hammerslag
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
650 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
Nuværende katalognummer
315.
SKULPTUR, 1900-TAL, TROLLSLÄNDA PÅ BLOMBLAD, PATINERAD BRONS, HÖ:16 CM
Hammerslag
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
350 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
Nuværende katalognummer
374.
ADELE RUDENSCHIÖLD, (1832-1923), FIGURIN, POJKE MED HUND, 1900-TALETS BÖRJAN, GUSTAVSBERG, PARIAN, MÄRKT "AR", HÖ:8 CM, 18X15 CM
Hammerslag
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
300 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
Nuværende katalognummer
539.
SKULPTUR, GLASERAT STENGODS, OTYDLIGT SIGNERAD, INKÖPT PÅ EN UTSTÄLLNING I COLORADO, USA, 2010, HÖ 22, BR 29, DJ 9,5 CM
Hammerslag
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
1,100 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
Nuværende katalognummer
548.
BYST, "ROSETTA", 1900-TALETS BÖRJAN, SCHUMACHER MARMORGUS, OTYDLIGT SIGNERAD, KONSTMASSA, HÖ 52 CM
Hammerslag
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
2,300 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
Læs mere
Jeg forstår