Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 27 Mars 2021
10
Klockor/Ur
543
Samtliga utrop
18
61
100
Möbler
Speglar
26
Mattor
93
Konst
11
Silver
Guld
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
Textil
32
Porslin
42
Glas/kristall
Smycken
38
Övrigt
10
Klockor/Ur
9
Skulpturer
Keramik
Nautica
Lergods
25
Stengods
Asiatiskt porslin
Afrikana
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
JÄRNSMIDE
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
JAKT OCH FISKE
MILITARIA
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Byggnadsdelar
Hi/Fi och stereo
VINTAGE
LJUSSTAKAR/KANDELABER
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
18.
FICKUR, 6 ST, VARAV 4 SILVER, AV BLA MÄRKE, HELVETIA, PRIMO, OMEGA MFL
1,00 SEK
2,00 SEK
1,100 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
89.
DROPPUR, OMKRING 1900, WATERBURY CLOCK CO, HÖ:58 CM
97.
FICKUR, ZENITH FICKUR, 14K GULD, INNERBOETT I METALL, DIAM:47MM
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
3,500 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
183.
GOLVUR, TIDIGT 1800-TAL, MED SENARE BEMÅLNING, MÄRKT MED ÅRTALET 1732, HÖ:218 CM
10,00 SEK
11,00 SEK
600 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
193.
VÄGGKLOCKA, 1900-TAL, PLEXIGLAS OCH MÄSSING, DIAM 40 CM
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
550 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
251.
VÄGGUR, 1900-TALETS BÖRJAN, JUGEND, MAHOGNY, MED SENARE URVERK, HÖ 95 CM
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
200 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
272.
HERRARMBANDSUR, 5 ST, "SWATCH", VARAV 3 ST MED ARMBAND
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
500 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
338.
VÄGGPENDYL, 1900-TAL, ROKOKOSTIL, FÖRGYLLD, HÖ:67 CM
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
350 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
374.
GOLVUR MED STJÄRNSUNDSUR, FODRALET FRÅN 1800-TAL MED SENARE BEMÅLNING, URTAVLAN MÄRKT A:POLHAMAR, ST:SUND, SAMT C2 (1756), HÖ:229 CM
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
200 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
521.
VÄGGUR, NATIONAL, LODUR, 1900-TALETS MITT, TEAK, 26X27 CM