Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 27 Mars 2021
9
Skulpturer
543
Samtliga utrop
18
61
100
Möbler
Speglar
26
Mattor
93
Konst
11
Silver
Guld
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
Textil
32
Porslin
42
Glas/kristall
Smycken
38
Övrigt
10
Klockor/Ur
9
Skulpturer
Keramik
Nautica
Lergods
25
Stengods
Asiatiskt porslin
Afrikana
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
JÄRNSMIDE
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
JAKT OCH FISKE
MILITARIA
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Byggnadsdelar
Hi/Fi och stereo
VINTAGE
LJUSSTAKAR/KANDELABER
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
24.
FIGURIN, HUND, KAYSER TYSKLAND, 1900-TALETS BÖRJAN, VITMETALL, MÄRKT KAYSER, HÖ 9.5, LÄ 25 CM
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
800 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
260.
FRANS TÖRNEGREN, 18/1900-TAL, GUSTAF V, "MED FOLKET FÖR FOSTERLANDET", SIGNERAD 1915, KOPPARÖVERDRAGEN KONSTMASSA, HÖ 34 CM
332.
GMUNDNER KERAMIK, FINK, AUSTRIA, SITTANDE NAKEN KVINNOFIGUR, 1950/60-TAL, DELVIS BEMÅLAD TERRAKOTTA, HÖ:20,5 CM
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
450 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
344.
FIGURINER, 2 ST, SYDOSTASIEN, 1900-TAL, KONSTMASSA, HÖJD MED SOCKEL, CA 64 CM VARDERA
24,00 SEK
25,00 SEK
500 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
349.
FIGURINER, 3 ST, HÄSTAR, BEMÅLAT GIPS, GLASERAD KERAMIK, EN HÄST MÄRKT AUSTIN 1961, I PARTI
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
150 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
419.
FIGURIN, OMKRING 1900, KVINNOFIGUR, BRONSPATINERAD METALL, HÖ MED TRÄSOCKEL 26 CM
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
350 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
524.
RAMON STOJKOV (FÖDD 1958), SKULPTUR, "FÅGEL I HANDEN", MARMOR OCH STEN, SOCKEL AV TRÄ, SIGNERAD, TOTALHÖJD 24 CM
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
150 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
525.
HENRY GUSTAFSSON, (1943-2005), "LYFTET", VIMMERBY, 1983, SIGNERAD HENRY G, TENN OCH STEN, HÖ:8,5 CM
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
850 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
526.
HENRY GUSTAFSSON, (1943-2005), "LYFTET", VIMMERBY, 80-TAL, SIGNERAD HENRY G, TENN OCH STEN, HÖ:24 CM
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
2,900 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK