Kanonauktioner
My pages
Details
(Name, address, phone...)
Activities
(Bid, bought, sold...)
Invoices
Create account
My Favorites
Help
Catalogs
Kanonauktioner 24 April 2021
Klockor/Ur
507
All lots
45
100
Möbler
10
Speglar
22
Mattor
79
Konst
31
Silver
Guld
Nysilver
Koppar
9
Mässing/Metall
Textil
32
Porslin
37
Glas/kristall
9
Smycken
Bijouterier
35
Övrigt
Klockor/Ur
12
Skulpturer
Keramik
Nautica
Lergods
10
Stengods
Vapen
Väskor
LINNE
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
FLINTGODS
JÄRNSMIDE
9
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Firma Svenskt Tenn
Kina Porslin
SYMASKINER
SAMEOBJEKT
VINTAGE
LJUSSTAKAR/KANDELABER
Close
Help
Close
My Favorites
Favorite saved!
Close
My Favorites
Close
Login
Close
The page is disabled!
Please move the mouse or click on the screen to activate it again!
Last active
Only Repurched
Freetext
Freetext
Exact Match
Catalogue Number
Sale No
Catalogue Number
Catalogue Number
Most popular
Bid
Highest bid
Lowest bid
Most bids
Least bids
Hammer price
Highest hammer
Lowest hammer
Lot No.
26.
VÄGGPENDYL, GUSTAVIANSK STIL, OMKRING 1900, FÖRGYLLD, HÖJD 71 CM
Hammer price
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
650 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
Lot No.
113.
FICKUR, OMEGA, SILVER, ARMBANDSUR, 7 ST, BLAND ANNAT CERTINA, KLOCKKEDJA MÄSSING, I PARTI
Hammer price
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
650 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
Lot No.
176.
FICKUR, 1900-TALETS BÖRJAN, ANTI MAGNETIQUE, VITMETALL, VITEMALJERAD URTAVLA MED ROMERSKA SIFFROR I GRÖN EMALJ, BAKSIDAN MED DEKOR AV RIDANDE MANSFIGUR I LANDSKAP, DIAM 5,5 CM
Hammer price
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
450 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
Lot No.
206.
FICKUR, ENGLAND, 1700-TAL, SILVER, DIAM 5,5 CM, TOTALVIKT 131 GR
Hammer price
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
750 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
Lot No.
214.
ARMBANDSUR, 14 K GULD, ALPINA, 1950/60-TAL, BOETTENS MÅTT 27 X 26 MM
Hammer price
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
1,300 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
Lot No.
223.
GOLVUR, TIDIGT 1800-TAL, MED SENARE BEMÅLNING, MÄRKT MED ÅRTALET 1732, HÖ 218 CM
Hammer price
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
450 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
Lot No.
508.
LODUR, 1900-TALETS BÖRJAN, VALNÖT, HÖJD 110, BREDD 37 CM
Hammer price
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
1,200 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
Read more
I understand