Kanonauktioner
Mine sider
Oplysninger
(Navn, adresse, tele...)
(Bud, købt, solgt)
Fakturaer
Opret konto
Mine favoritter
Hjælp
Kanonauktioner 22 Maj 2021
20
Skulpturer
538
Se kataloget
14
36
104
Möbler
16
Speglar
25
Mattor
54
Konst
15
Silver
Guld
Nysilver
Koppar
13
Mässing/Metall
41
Porslin
43
Glas/kristall
30
Övrigt
10
Klockor/Ur
20
Skulpturer
Keramik
9
Nautica
Asiatiskt
Lergods
Stengods
Asiatiskt porslin
Böcker/Tidsskrifter
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
FLINTGODS
JÄRNSMIDE
14
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
JAKT OCH FISKE
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Kina Porslin
KNIVAR
SYMASKINER
Hi/Fi och stereo
SAMEOBJEKT
VINTAGE
12
LJUSSTAKAR/KANDELABER
KINESISKT
Luk
Hjælp
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
Luk
Mine favoritter
Luk
Log ind
Luk
Siden er ikke aktiv!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Katalognummer
Varenr
Katalognummer
Katalognummer
Populærest
Højeste bud
Laveste bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Nuværende katalognummer
3.
JIM JOHNSSON (FÖDD 1948), SKULPTUR, " TOUCH AND CARRES MY FLOWERS", GRÄNNA GLASBRUK, SIGNERAD, UNIK, GLAS, SKYLTMÄRKT, HÖ MED GRANITSOCKEL 31 CM
Hammerslag
19,00 SEK
20,00 SEK
2,000 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
Nuværende katalognummer
13.
MIKAEL AXENBRANT (FÖDD 1957), SKULPTUR, "EMPIRE", STRÖMBERGSHYTTAN, SIGNERAD -95, UNIK, GLAS, HÖ 32,5 CM
Nuværende katalognummer
16.
TRÄDGÅRDSLEJON, 1 PAR, BEMÅLAD OCH BRONSERAD BETONG, HÖ 65, LÄ 55, BR 30 CM
Hammerslag
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
2,200 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
Nuværende katalognummer
19.
JIM JOHNSSON (FÖDD 1948), SKULPTUR, UTAN TITEL, GRÄNNA GLASBRUK, SIGNERAD, UNIK, GLAS, SKYLTMÄRKT, HÖ MED GRANITSOCKEL 44,5 CM
Hammerslag
3,00 SEK
4,00 SEK
2,100 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
Nuværende katalognummer
260.
AXEL WALLENBERG (1898-1996), SKULPTUR, MOTIV AV CIRKUSFOLK, PATINERAD GIPS, SIGNERAD WALLENBERG, HÖ 38, LÄ 70 CM
Hammerslag
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
950 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
Nuværende katalognummer
299.
JIM JOHNSSON (FÖDD 1948), SKULPTUR, I FORM AV NAKEN BEVINGAD KVINNOFIGUR, GRÄNNA GLASBRUK, SIGNERAD, SKYLTMÄRKT, HÖ MED GRANITSOCKEL 44 CM
Hammerslag
22,00 SEK
23,00 SEK
4,000 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
Nuværende katalognummer
300.
ADELE RUDENSCHIÖLD, (1832-1923), FIGURIN, POJKE MED HUND, 1900-TALETS BÖRJAN, GUSTAVSBERG, PARIAN, MÄRKT "AR", HÖ:8 CM, 18X15 CM
Hammerslag
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
550 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
Nuværende katalognummer
309.
BJÖRN NYBERG (1943-2005), HÄST, PATINERAT GJUTJÄRN, SIGNERAD, HÖ 16 CM
Hammerslag
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
1,000 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
Nuværende katalognummer
312.
DAUM CRYSTAL, HÄSTHUVUD, SAMTIDA, KLART GLAS, SIGNERAD DAUM FRANCE, HÖ 28, LÄ 26 CM
Hammerslag
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
2,400 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
Nuværende katalognummer
313.
PORSLINSGRUPP, HÄSTAR, TYSKLAND, GLASERAD KERAMIK, MÄRKT GDR, SAMT 1877 UNDER KRONA, HÖ 27,5, LÄ 37 CM
Hammerslag
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
300 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
Nuværende katalognummer
316.
FÄRE-MARCOLIN KONSTGLAS, RONNEBY, FIGURIN I FORM AV TJUR, GLAS, ETIKETTMÄRKT, HÖ 19, LÄ 26 CM
Hammerslag
18,00 SEK
19,00 SEK
500 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
Nuværende katalognummer
326.
LALIQUE, STÅENDE KVINNOFIGUR, GLAS, SIGNERAD LA LIQUE FRANCE, HÖ 23 CM
Hammerslag
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
750 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
Nuværende katalognummer
329.
DAUM CRYSTAL, FIGURIN, I FORM AV FISK, SAMTIDA, KLART GLAS, SIGNERAD DAUM FRANCE, HÖ 23, LÄ 28 CM
Hammerslag
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
950 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
Nuværende katalognummer
334.
ELEFANTER, 7 ST, KONSTMASSA OCH TRÄ
Hammerslag
9,00 SEK
10,00 SEK
450 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
Nuværende katalognummer
338.
JIM JOHNSSON (FÖDD 1948), SKULPTUR, UTAN TITEL, GRÄNNA GLASBRUK, SIGNERAD, UNIK, GLAS, SKYLTMÄRKT, HÖ MED GRANITSOCKEL 52 CM
Hammerslag
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
950 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
Nuværende katalognummer
341.
DIORAMA FÖR BORD, KINA, PÅFÅGLAR I LANDSKAP, SNIDAD KORK OCH SILKESPAPPER, HÖ 21, 31 X 8 CM
Hammerslag
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
200 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
Nuværende katalognummer
356.
JIM JOHNSSON (FÖDD 1948), SKULPTUR, UTAN TITEL, GRÄNNA GLASBRUK, GLASBLOCK MED DEKOR AV ANSIKTE, SIGNERAD -93, UNIK, HÖ 17, LÄ 23 CM
Hammerslag
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
750 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
Nuværende katalognummer
377.
JIM JOHNSSON (FÖDD 1948), SKULPTUR, UTAN TITEL, GRÄNNA GLASBRUK, SIGNERAD, UNIK, GLAS, SKYLTMÄRKT, HÖ MED GRANITSOCKEL 51 CM
Hammerslag
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
600 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
Nuværende katalognummer
390.
JIM JOHNSSON (FÖDD 1948), SKULPTUR, UTAN TITEL, GRÄNNA GLASBRUK, SIGNERAD, UNIK, GLAS, SKYLTMÄRKT, HÖ MED GRANITSOCKEL 44 CM
Hammerslag
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
1,400 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
Nuværende katalognummer
392.
MIKKO KOVI (1879-1962), MOR MED BARN, SIGNERAD, TERRAKOTTA, HÖJD 29,5 CM
Hammerslag
15,00 SEK
16,00 SEK
950 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
Læs mere
Jeg forstår