Kanonauktioner
Mine sider
Oplysninger
(Navn, adresse, tele...)
(Bud, købt, solgt)
Fakturaer
Opret konto
Mine favoritter
Hjælp
Kanonauktioner 28 Augusti 2021
129
Möbler
626
Se kataloget
52
129
Möbler
20
Speglar
25
Mattor
89
Konst
44
Silver
Guld
13
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
50
Porslin
71
Glas/kristall
21
Övrigt
Klockor/Ur
Skulpturer
Keramik
Asiatiskt
Stengods
Vapen
Väskor
Böcker/Tidsskrifter
LINNE
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
FLINTGODS
9
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
MILITARIA
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Kina Porslin
16
LJUSSTAKAR/KANDELABER
CYKLAR
NORDISKA KOMPANIET
JOSEF FRANK
Luk
Hjælp
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
Luk
Mine favoritter
Luk
Log ind
Luk
Siden er ikke aktiv!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Katalognummer
Varenr
Katalognummer
Katalognummer
Populærest
Højeste bud
Laveste bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Nuværende katalognummer
1.
SKÅP, 1900-TALETS MITT, TEAK, KLÄDD MED FLORATAPETER, HÖJD 119, 90 X 41 CM
Hammerslag
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
3,100 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
Nuværende katalognummer
2.
YNGVE EKSTRÖM (1913-1988), FÅTÖLJ MED FOTPALL, SWEDESE, BRÄNNMÄRKT, EK OCH RÖTT SKINN
Hammerslag
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
400 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
Nuværende katalognummer
4.
RADIOMÖBEL MED SKIVSPELARE OCH BARSKÅP, BLAUPUNKT, "ARKANSAS 58", TYP 4430/4431, 1950-TAL, TEAK, HÖJD 90, 118 X 45 CM
Hammerslag
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
1,500 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
Nuværende katalognummer
6.
BRUNO MATHSSON (1907-1988), FÅTÖLJ, "PERNILLA 69", DUX, RÖD SKINNKLÄDSEL
Hammerslag
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
2,500 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
Nuværende katalognummer
18.
MATGRUPP 10 DELAR, 1900-TAL GUSTAVIANSK STIL, BESTÅENDE AV MATBORD MED 1 ILLÄGGSSKIVA, STOLAR 6 ST, KARMSTOLAR 2 ST SAMT SIDEBOARD, VITLACKERADE, BORDETS HÖJD 74 CM 140X100, TOTAL LÄNGD 188 CM
Hammerslag
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
1,500 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
Nuværende katalognummer
99.
MATBORD MED 2 ST ILÄGGSSKIVOR, ULFERTS, TIBRO, 1970-TAL, TEAK, HÖ 72, LÄ 180X90, TOT LÄ 290 CM
Hammerslag
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
1,900 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
Nuværende katalognummer
100.
TAMBURMAJOR, MÄSSING, ETIKETTMÄRKT ''RÖRMEKANO I SKÅNES FAGERHULT AB'', HÖJD 178 CM
Hammerslag
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
500 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
Nuværende katalognummer
101.
BYRÅ MED STENSKIVA 1900-TAL, ROKOKOSTIL, HÖJD 75 CM 90X41 CM
Hammerslag
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
700 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
Nuværende katalognummer
105.
SYBORD, 1800-TALETS ANDRA HÄLFT, MAHOGNY, HÖJD 64, 60 X 44 CM
Hammerslag
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
150 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
Nuværende katalognummer
106.
NATTDUKSBORD, ETT PAR, 1900-TALETS BÖRJAN, JUGEND, MAHOGNY, INTARSIADEKOR, SKIVOR AV MARMOR, HÖJD 75, 40 X 36 CM
Hammerslag
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
8,200 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
Nuværende katalognummer
107.
BYRÅ, MED 6 LÅDOR, 1900-TAL, GUSTAVIANSK STIL, SKIVA AV MARMOR, HÖJD 102, 31 X 42 CM
Hammerslag
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
2,200 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
Nuværende katalognummer
108.
RÖKBORD, 1900-TALETS BÖRJAN, EK, SKIVA AV KOPPAR, HÖJD 63, DIAM 57 CM
Hammerslag
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
350 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
Nuværende katalognummer
109.
STOLAR, 4 ST, 1900-TAL, KARL JOHAN STIL, MAHOGNY
Nuværende katalognummer
110.
CAKESTAND, ENGLAND, MAHOGNY, HÖJD 93, BREDD 28 CM
Hammerslag
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
800 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
Nuværende katalognummer
111.
SKÅP MED SPEGELDÖRR, 1900-TALETS BÖRJAN, JUGEND, MAHOGNY, HÖJD 211, 110 X 55 CM
Hammerslag
5,00 SEK
6,00 SEK
3,600 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
Nuværende katalognummer
134.
ARNE JACOBSEN (1902-1971), STOLAR, 4 ST, "SJUAN", FRITZ HANSEN, DANMARK, FORMGIVNA 1955
Hammerslag
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
1,500 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
Nuværende katalognummer
135.
KARMSTOL, OMKRING 1900, SENGUSTAVIANSK STIL, VITMÅLAD MED BRONSERAD DEKOR
Hammerslag
5,00 SEK
6,00 SEK
150 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
Nuværende katalognummer
140.
BORD, OMKRING 1900, MAHOGNY, HÖJD 73, 68 X 45 CM
Hammerslag
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
300 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
Nuværende katalognummer
165.
MATBORD, 1960-TAL, EK, HÖ 73, DIAM 115 CM
Hammerslag
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
850 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
Nuværende katalognummer
175.
MATBORD/SOFFBORD, UNDERREDE OCH SKIVA AV GLAS, MÄRKT DRANGER, HÖJD SOM MATBORD, 69, HÖJD SOM SOFFBORD 44, 208 X 85 CM
Hammerslag
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
100 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
Nuværende katalognummer
180.
BORD, 1900-TAL, LOUIS XVI-STIL, FANERAT MED FLERTAL TRÄSLAG, GALLERKANT OCH FOTHYLSOR I METALL, HÖJD 57, DIAM 43 CM
Hammerslag
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
300 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
Nuværende katalognummer
185.
KARUSELLBORD, ENGLAND, 1900-TAL, NATTDUKSBORD, 1900-TAL, ROKOKOSTIL, KARUSELLBORDETS HÖJD 60, DIAM 49 CM
Hammerslag
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
100 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
Nuværende katalognummer
187.
SKÅP, 1800-TALETS SLUT, RENÄSSANSSTIL, VALNÖT, HÖJD 170, 66 X 47 CM
Hammerslag
15,00 SEK
16,00 SEK
700 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
Nuværende katalognummer
190.
SKÅP MED SPEGELDÖRR, TIDIGT 1900-TAL, JUGEND, BETSAD EK, HÖJD 195 CM 102X47 CM
Hammerslag
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
1,100 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
Nuværende katalognummer
193.
BYRÅ 1800-TALETS ANDRA HÄLFT, KARL-JOHANSTIL, BJÖRK, HÖJD 88 CM 79X55 CM
Hammerslag
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
100 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
Nuværende katalognummer
194.
TOALETTBORD, 1950/60-TAL, TEAK, HÖJD 74 CM 86X39 CM
Hammerslag
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
400 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
Nuværende katalognummer
200.
SIDEBOARD, MED SKRIVKLAFF, 1950/60-TAL, TEAK, HÖJD 100, 180 X 45 CM
Hammerslag
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
950 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
Nuværende katalognummer
215.
BARNSÄNG, OMKRING 1900, UTDRAGBAR, VITMÅLAD, HÖ 49, 80 X 60, TOTAL LÄ 160 CM
Nuværende katalognummer
221.
STOLAR, 6 ST, OMKRING 1900, BAROCKSTIL, EK
Hammerslag
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
550 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
Nuværende katalognummer
225.
BYRÅ, 1900-TAL, ENGELSK STIL, MAHOGNY, HÖJD 82, 77 X 48 CM
Hammerslag
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
200 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
Nuværende katalognummer
239.
MATBORD, ENGLAND, 1900-TAL, IDEGRAN, HÖJD 73, 160 X 100 CM, TOTAL LÄNGD MED 1 ILÄGGSSKIVA 215 CM
Nuværende katalognummer
246.
BOKHYLLA, 1940-TAL, ALM, HÖJD 81, 113 X 28 CM
Hammerslag
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
700 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
Nuværende katalognummer
247.
BERTIL FRIDHAGEN (1905-1993), MATGRUPP, 7 DELAR, BODAFORS, TEAK, BESTÅENDE AV BORD MED 2 ILÄGGSSKIVOR, 6 STOLAR, STÄMPELMÄRKT 1960, BORDETS HÖJD 72, DIAM 115 CM, TOTALLÄNGD 225 CM
Nuværende katalognummer
250.
BENGT RUDA, UR TRIVASERIEN, NORDISKA KOMPANIET, ETIKETTMÄRKT
Hammerslag
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
550 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
Nuværende katalognummer
253.
SIDOBORD, 1960/70-TAL, TEAK, HÖJD 50, 45 X 45 CM
Hammerslag
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
450 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
Nuværende katalognummer
254.
BYRÅ, 1900-TALETS FÖRSTA DEL, GUSTAVIANSK STIL, GRÖNMÅLAD, HÖJD 84, 90 X 48 CM
Hammerslag
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
400 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
Nuværende katalognummer
256.
GÖTE MÖBLER, NÄSSJÖ, SNURRFÅTÖLJ, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT, RÖTT SKINN BETSAT TRÄ
Hammerslag
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
150 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
Nuværende katalognummer
257.
SEKRETÄR, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT, TVÅDELAD, MAHOGNY, HÖJD 153, 100 X 44 CM
Hammerslag
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
2,600 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
Nuværende katalognummer
258.
SKÅP, 1900-TAL, ROKOKOSTIL, BETSAD FURU, HÖJD 193, 123 X 53 CM
Hammerslag
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
1,000 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
Nuværende katalognummer
260.
STOLAR, ETT PAR, SENGUSTAVIANSKA, 1800-TAL, SK BELLMANSSTOLAR, VITMÅLADE
Hammerslag
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
300 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
Nuværende katalognummer
261.
BORD, 1900-TAL, SENGUSTAVIANSK STIL, MAHOGNY, SKYDDSSKIVA AV GLAS, HÖJD 66, DIAM 65 CM
Hammerslag
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
200 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
Nuværende katalognummer
262.
BODAFORS, JALUSISKÅP MED VITRINÖVERDEL, 1960-TAL, TEAK, HÖJD 152, 100 X 45 CM
Hammerslag
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
2,100 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
Nuværende katalognummer
263.
BODAFORS, JALUSISKÅP MED BOKHYLLA, 1960-TAL, TEAK, HÖJD 152, 100 X 45 CM
Hammerslag
4,00 SEK
5,00 SEK
1,800 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
Nuværende katalognummer
267.
SOFFBORD, MÄSSINGSUNDERREDE MED RÖKFÄRGAD GLASSKIVA, HÖ 51, DIAM 59 CM
Nuværende katalognummer
270.
SOFFBORD, 1950/60-TAL, MAHOGNY, HÖ 55, 120 X 59 CM
Hammerslag
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
300 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
Nuværende katalognummer
271.
Hammerslag
6,00 SEK
7,00 SEK
150 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
Nuværende katalognummer
277.
SYBORD, 1800-TALETS MITT, BJÖRK, HÖ 76, 69 X 40 CM
Hammerslag
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
150 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
Nuværende katalognummer
288.
POTTSKÅP, 1900-TAL, SENGUSTAVIANSK STIL, MAHOGNY, HÖ 72, 41X30 CM
Hammerslag
13,00 SEK
14,00 SEK
650 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
Læs mere
Jeg forstår