Kanonauktioner
Mine sider
Oplysninger
(Navn, adresse, tele...)
(Bud, købt, solgt)
Fakturaer
Opret konto
Mine favoritter
Hjælp
Kanonauktioner 28 Augusti 2021
21
Övrigt
626
Se kataloget
52
129
Möbler
20
Speglar
25
Mattor
89
Konst
44
Silver
Guld
13
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
50
Porslin
71
Glas/kristall
21
Övrigt
Klockor/Ur
Skulpturer
Keramik
Asiatiskt
Stengods
Vapen
Väskor
Böcker/Tidsskrifter
LINNE
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
FLINTGODS
9
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
MILITARIA
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Kina Porslin
16
LJUSSTAKAR/KANDELABER
CYKLAR
NORDISKA KOMPANIET
JOSEF FRANK
Luk
Hjælp
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
Luk
Mine favoritter
Luk
Log ind
Luk
Siden er ikke aktiv!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Katalognummer
Varenr
Katalognummer
Katalognummer
Populærest
Højeste bud
Laveste bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Nuværende katalognummer
3.
SYSKRIN, 1900-TALETS MITT, HÖJD 69, 51 X 35 CM
Hammerslag
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
550 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
Nuværende katalognummer
33.
DALAHÄST, GRANNAS A.OLSSON HEMSLÖJD, NUSNÄS, ETIKETTMÄRKT, HÖJD 35, LÄNGD 33 CM
Hammerslag
8,00 SEK
9,00 SEK
500 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
Nuværende katalognummer
44.
BAROMETER MED TERMOMETER, ENGLAND, 1900-TAL, L PLAHTO, BIRMINGHAM, HÖJD 102 CM
Hammerslag
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
100 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
Nuværende katalognummer
103.
LAXBRÄDA, 1900 TALETS SLUT, VITMETALL OCH TRÄ, MÄRKT SCANDIC PRESENT, KARLSHAMN, LÄNGD 90 CM
Hammerslag
19,00 SEK
20,00 SEK
200 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
Nuværende katalognummer
112.
KLÄDHÄNGARE, I FORM AV KVINNOFIGUR, BEMÅLAD STOMME, HÖJD 182 CM
Hammerslag
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
150 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
Nuværende katalognummer
191.
JORDGLOB 1960-TAL, HÖJD 44 DIAM 32 CM
Hammerslag
10,00 SEK
11,00 SEK
250 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
Nuværende katalognummer
230.
STEGE, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT, BLÅMÅLAD RÖRSTOMME, FOTSTEG AV TRÄ, HÖJD UTFÄLLD 118 CM
Hammerslag
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
350 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
Nuværende katalognummer
236.
STEGE, BLÅMÅLAD RÖRSTOMME MED ALUMINIUMSTEG, HÖJD 154 CM
Hammerslag
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
300 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
Nuværende katalognummer
325.
SKRIVSTÄLL, 1800-TAL ELLER ÄLDRE, MARMOR, HÖJD 21, 22 X 16 CM
Nuværende katalognummer
348.
SYMASKIN, SINGER, MELODIE, SKYDDSHUV SAMT INSTRUKTIONSBOK
Nuværende katalognummer
426.
KRUTHORN, 2 ST, 1800-TAL, HORN, DOSOR, 4 ST, 18/1900-TAL, I NÄVER, HORN OCH TRÄ, I PARTI
Hammerslag
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
300 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
Nuværende katalognummer
483.
SPANNAR, 2 ST, VARAV EN MED LOCK, SAMT BRANDPSRUTA, MÄRKT ESS-GROV.5, ZINKPLÅT, HÖ BRANDSPRUTA 55 CM
Hammerslag
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
100 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
Nuværende katalognummer
484.
SPRITKÖK, TT-SPISEN, ÖREBRO, SAMT JULGRANSFOT, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT, LÄ SPIS 49 CM, HÖ JULGRANSFOT 32 CM
Hammerslag
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
100 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
Nuværende katalognummer
490.
PARAPLYSTÄLL, 1900-TAL, GRÖNMÅLAD METALL, HÖJD 56 CM
Hammerslag
2,00 SEK
3,00 SEK
600 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
Nuværende katalognummer
498.
SOCKERLÅDOR, 2 ST, SVENSKA SOCKERFABRIKSAKTIEBOLAGET, HÖ 27 RESP 21, LÄ 43 RESP 72 CM
Hammerslag
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
400 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
Nuværende katalognummer
500.
ULLKORG, BETSAD EK, GOTLAND, HÖ 40, 44X33 CM
Hammerslag
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
750 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
Nuværende katalognummer
514.
MINNESMUGGAR, 2 ST, OSCAR II, 25-ÅRS REGERINGSTID, 1872-1897, KOCKUMS, EMALJ, HÖJD 11,5 CM
Nuværende katalognummer
523.
HENNING KOPPEL (1918-1981), TALLRIKAR, 6 ST, GEORG JENSEN, RÖD PLAST, DIAM 29 CM
Nuværende katalognummer
545.
BALANSVÅG, MED VIKTER, 1900-TAL, KROMAD METALL OCH UNDERREDE AV TRÄ, TOTAL HÖ 70, BR 58 CM
Hammerslag
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
450 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
Nuværende katalognummer
572.
PARAPLYSTÄLL, 1900-TALETS SLUT, MÄSSING, HÖ 68 CM
Hammerslag
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
500 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
Nuværende katalognummer
615.
STEGPALL, 1900-TALETS MITT, VITMÅLAD METALL, PERSTORPSSKIVA, HÖJD 62, 32 X 25 CM
Hammerslag
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
300 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
Læs mere
Jeg forstår