Kanonauktioner
Mine sider
Oplysninger
(Navn, adresse, tele...)
(Bud, købt, solgt)
Fakturaer
Opret konto
Mine favoritter
Hjælp
Kanonauktioner 20 November 2021
82
Möbler
407
Se kataloget
21
34
82
Möbler
Speglar
27
Mattor
86
Konst
Silver
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
Textil
12
Porslin
24
Glas/kristall
26
Övrigt
Klockor/Ur
14
Skulpturer
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
Stengods
Väskor
Böcker/Tidsskrifter
LEKSAKER/SPEL
MATSERVIS
FLINTGODS
TRÄDGÅRD
Kina Porslin
BLANKVAPEN
10
LJUSSTAKAR/KANDELABER
KINESISKT
Luk
Hjælp
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
Luk
Mine favoritter
Luk
Log ind
Luk
Siden er ikke aktiv!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Katalognummer
Varenr
Katalognummer
Katalognummer
Populærest
Højeste bud
Laveste bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Nuværende katalognummer
1.
SIDEBOARD MED 2 ST GLASHYLLOR, ITALIEN, 1950/60-TAL, TRÄ OCH MÄSSING, HJULTRISSOR, HÖJD 84,5, 77 X 35 CM
Hammerslag
13,00 SEK
14,00 SEK
1,000 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
Nuværende katalognummer
2.
KARL ERIK EKSELIUS (1914-1998), SOFFBORD, JOC VETLANDA, VALNÖT, HÖJD 57, DIAM 110 CM
Hammerslag
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
550 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
Nuværende katalognummer
4.
TAMBURMAJOR/BUTIKSSTÄLL FÖR KLÄDER, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT, SVARTMÅLAD METALL, SNURRBAR OCH KULLAGRAD, HÖJD 180, DIAM CA 67 CM
Hammerslag
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
250 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
Nuværende katalognummer
5.
SOFFBORD, "ASTRO", G-PLAN, STORBRITANNIEN, 1960-TAL, TEAK, INFÄLLD SKIVA AV GLAS, HÖ 42, 123 X 66 CM
Hammerslag
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
3,000 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
Nuværende katalognummer
10.
INDUSTRISKÅP, 1 PAR, 1900-TALETS MITT, INVÄNDIGT MED LÅDOR OCH HYLLA, BEMÅLAD PLÅT, HÖ 78, 84 X 37 CM
Hammerslag
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
1,600 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
Nuværende katalognummer
12.
SOFFBORD, 1960/70-TAL, MÖJLIGEN GUSTAVSBERG, SKIVA AV RÖDA KAKELPLATTOR MED ABSTRAKT MÖNSTER, KROMAT UNDERREDE, HÖJD 41, 124 X 46,5 CM
Hammerslag
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
1,200 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
Nuværende katalognummer
14.
SÄNGBORD, ETT PAR, 1950/60-TAL, TEAK, HÖJD 54, 40 X 32,5 CM
Hammerslag
19,00 SEK
20,00 SEK
1,500 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
Nuværende katalognummer
16.
MATSALSGRUPP, 9 DELAR, OMKRING 1940, BESTÅENDE AV 4 ST STOLAR, MATBORD MED ILÄGGSSKIVOR, BUFFE, SKÅP, VITRINSKÅP SAMT SIDOBORD, LÖVTRÄ, STÄMPELMÄRKT STEPHAN TISCHER, TYSKLAND,1939, BORDETS HÖJD 76, TOTALLÄNGD 230 X 110 CM
Hammerslag
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
750 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
Nuværende katalognummer
24.
SOFFBORD, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT, BEN AV LAMINERAT BÖJTRÄ, SKIVA AV MASURBJÖRK, HÖJD 57, DIAM 75,5 CM
Hammerslag
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
250 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
Nuværende katalognummer
25.
DS STÅL-MÖBLER MALMÖ, KARMSTOLAR, 1930-TAL, ETT PAR, STOMME AV STÅLRÖR, RÖD GALONKLÄDSEL, STÄMPELMÄRKTA DS STÅL-MÖBLER MALMÖ SWEDEN
Hammerslag
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
1,100 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
Nuværende katalognummer
29.
BYRÅ, 1900-TAL, ENGLAND, IDEGRAN, TVÅ LÅDOR, MED BESLAG AV MÄSSING, HÖJD 50, 46 X 40 CM
Hammerslag
16,00 SEK
17,00 SEK
650 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
Nuværende katalognummer
40.
AFFÄRSINREDNING/BOKSKÅP, 2 SEKTIONER, 1900-TALETS MITT, GLASADE INSKJUTBARA LUCKOR SAMT LÅDOR, FANERAD ALM, FRÅN DEN NEDLAGDA SYBEHÖRSAFFÄREN PÅ STATIONSVÄGEN 5 I DJURSHOLM, HÖ 214, BR 245, DJ 51 CM
Nuværende katalognummer
41.
AFFÄRSINREDNING/BOKSKÅP, 1 SEKTION, 1900-TALETS MITT, GLASADE INSKJUTBARA LUCKOR SAMT LÅDOR, FANERAD ALM, EN GAVEL OFANERAD, FRÅN DEN NEDLAGDA SYBEHÖRSAFFÄREN PÅ STATIONSVÄGEN 5 I DJURSHOLM, HÖ 214, BR 122, DJ 51 CM
Hammerslag
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
2,000 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
Nuværende katalognummer
43.
SKRIVBORD, ENGLAND, 1900-TAL, REGENCYSTIL, LÅDOR PÅ BÅDA SIDOR, MAHOGNY OCH ROT, HJULTRISSOR I MÄSSING, DELVIS LÄDERKLÄDD SKIVA, HÖ 77, 153 X 91 CM
Hammerslag
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
3,100 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
Nuværende katalognummer
53.
BOKHYLLA, 1900-TALETS MITT, MAHOGNY, MED FOTHYLSOR I MÄSSING, HÖ 110, BR 180X27 CM
Hammerslag
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
1,700 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
Nuværende katalognummer
57.
SPELBORD, OMKRING ÅR 1800, SENGUSTAVIANSKT, MAHOGNY, HÖ 78, 87X82 CM I UTFÄLLT LÄGE
Hammerslag
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
1,500 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
Nuværende katalognummer
58.
TAMBURMAJOR, 1900-TALETS BÖRJAN, VITMÅLAD, HÖ 174 CM
Hammerslag
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
400 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
Nuværende katalognummer
63.
SKRIVBORD, 1960/70-TAL, AB ERI MÖBELINDUSTRI, EDSBYN, TEAK, ETIKETTMÄRKT, HÖ 171,5, 151 X 56 CM
Hammerslag
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
850 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
Nuværende katalognummer
65.
SEKRETÄR MED BOKHYLLA OCH UNDERDEL, 1950/60-TAL, TEAK, UNDERDEL MED SKJUTDÖRRAR, HÖ 148, 87 X 43 CM
Nuværende katalognummer
66.
SKRIVBORD, 1900-TALETS BÖRJAN, JUGEND, MAHOGNY, HÖ 76, 139 X 81 CM
Nuværende katalognummer
70.
BOKHYLLA MED UNDERDEL, 1950/60-TAL, TEAK, UNDERDELEN BESTÅENDE AV SKÅP, LÅDOR OCH SKRIVSKIVA, HÖ 161, 115 X 45 CM
Hammerslag
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
450 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
Nuværende katalognummer
74.
VERKSTADSBÄNK, MED 20 LÅDOR, 1900-TALETS MITT, EK MED SMIDESHANDTAG, HÖ 85, TOTAL LÄ 181, DJ 55,5 CM
Hammerslag
28,00 SEK
29,00 SEK
4,200 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
Nuværende katalognummer
139.
KLÄDSKÅP, JUGEND, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT, TOTAL HÖ 200, DJ 49, BR 69 CM
Hammerslag
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
350 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
Nuværende katalognummer
154.
BERGERE, FRANKRIKE, 17/1800-TAL, LOUIS XV-STIL, ROTTINGKLÄDD, HÖ 124 CM
Hammerslag
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
1,500 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
Nuværende katalognummer
156.
BOCKBORD, FURU, UNDERREDE FRÅN 1800-TAL MED SENARE SKIVA AV GOLVTILJOR FRÅN 1700-TALET, HÖ 76, 178 X 71 CM
Hammerslag
12,00 SEK
13,00 SEK
1,100 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
Nuværende katalognummer
157.
GARDEROBSKÅP, 1800-TALETS SLUT, VALNÖT, INVÄNDIGA TRÄKROKAR OCH LÖSTAGBARA HYLLOR, HÖ 204, 110 X 43 CM
Nuværende katalognummer
158.
BARNSTOLAR, 1 PAR, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT, GRIPSHOLMSMODELL, VITMÅLADE, SITT HÖ 32,5 TOTAL HÖ 62,5 CM
Hammerslag
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
400 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
Nuværende katalognummer
161.
HERRBETJÄNT, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT, TEAK, PÅ HJULTRISSOR, HÖ 108 CM
Hammerslag
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
700 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
Nuværende katalognummer
171.
BOKHYLLOR, MED SKÅPUNDERDEL, 2 ST, 1950/60-TAL, TEAK, 1 HYLLA MED SKJUTDÖRRAR, HÖ 173, RESP 203, 80 X 35 CM VARDERA
Hammerslag
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
950 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
Nuværende katalognummer
172.
SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1800-TAL, FANERAD MED VALNÖT, HÖ 103, 91 X 45 CM
Hammerslag
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
400 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
Nuværende katalognummer
189.
SOFFA, KLÄDD I FLORALT TYG PÅ VIT BOTTEN FRÅN BOUSSAC SAINT-FRÈRES, FRANKRIKE, LÄ 168 CM
Hammerslag
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
150 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
Nuværende katalognummer
201.
BYRÅ, 1800-TALETS SLUT, VITMÅLAD, HÖ 108, 92 X 54 CM
Hammerslag
19,00 SEK
20,00 SEK
650 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
Nuværende katalognummer
215.
KARMSTOLAR, ETT PAR, 1900-TALETS BÖRJAN, BAROCKSTIL, EK, RIKT SKUREN DEKOR
Hammerslag
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
150 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
Nuværende katalognummer
221.
SKÄNK, 1900-TALETS BÖRJAN, JUGEND, EK, TOTAL HÖ 148, 168 X 52 CM
Nuværende katalognummer
223.
SKRIVBORD, 1800-TALETS SLUT, MAHOGNY, HÖ 79, 127 X 66 CM
Nuværende katalognummer
224.
SERVERINGSVAGN, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT, MAHOGNY, LÖSTAGBAR BRICKA MED INFÄLLD KARTA, HÖ 70, 85 X 45 CM
Hammerslag
5,00 SEK
6,00 SEK
500 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
Nuværende katalognummer
228.
BYRÅ, ENGLAND, IDEGRAN, HÖ 115, 55 X 37 CM
Hammerslag
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
1,000 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
Nuværende katalognummer
231.
HERRBETJÄNT, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT, BETSAT TRÄ, HÖ 108 CM
Hammerslag
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
500 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
Nuværende katalognummer
234.
STRINGHYLLA, 1950/60-TAL, 2 HYLLPLAN I MAHOGNYFANÉR, HÖJD 48, 92,5 X 27,5 CM
Nuværende katalognummer
238.
HERRBETJÄNT FÖR VÄGGMONTAGE, ETIKETTMÄRKT PER GRANEBRO AB, FARSTA, ENLIGT UPPGIFT 1960-TAL, FURU, HÖJD 29, BREDD 55 CM
Hammerslag
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
100 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
Nuværende katalognummer
245.
FÄLLBORD, ENGLAND, 1800-TAL, MAHOGNY, HÖJD 73, 115 X 90 CM
Hammerslag
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
100 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
Nuværende katalognummer
252.
SIDOBORD, 1900-TALETS MITT, SVARTLACKERAD, HÖJD 52, 58 X 28 CM
Hammerslag
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
400 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
Nuværende katalognummer
265.
STOLAR, 4 ST, 1900-TAL, GUSTAVIANSK STIL, VITMÅLADE
Hammerslag
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
100 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
Nuværende katalognummer
275.
BYRÅ MED SKRIVSKIVA, 1800-TALETS SLUT, MAHOGNY OCH VALNÖT, HÖJD 94, 99 X 51 CM
Hammerslag
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
450 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
Nuværende katalognummer
280.
MATBORD MED 6 STOLAR, 1900-TAL, GUSTAVIANSK STIL, BORDETS HÖJD 73, 140 X 100 CM
Hammerslag
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
300 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
Nuværende katalognummer
285.
BYRÅ, OMKRING 1900, GUSTAVIANSK STIL, FANERAD MED OLIKA TRÄSLAG, HÖJD 79, 102 X 44 CM
Hammerslag
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
700 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
Nuværende katalognummer
291.
BYRÅ MED STENSKIVA, 1900-TAL, GUSTAVIANSK STIL, HÖ 75, 80 X 44 CM
Hammerslag
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
550 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
Nuværende katalognummer
298.
MATGRUPP, 7 DELAR, 1900-TAL, ROKOKOSTIL, BESTÅENDE AV BORD MED 2 ILÄGGSSKIVOR OCH 6 ST STOLAR, BORDETS HÖJD 77, LÄNGD 181, TOTALLÄNGD MED ILÄGGSSKIVOR 277 X 107 CM
Hammerslag
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
400 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
Læs mere
Jeg forstår