Kanonauktioner
Mine sider
Oplysninger
(Navn, adresse, tele...)
(Bud, købt, solgt)
Fakturaer
Opret konto
Mine favoritter
Hjælp
Kanonauktioner 20 November 2021
14
Skulpturer
407
Se kataloget
21
34
82
Möbler
Speglar
27
Mattor
86
Konst
Silver
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
Textil
12
Porslin
24
Glas/kristall
26
Övrigt
Klockor/Ur
14
Skulpturer
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
Stengods
Väskor
Böcker/Tidsskrifter
LEKSAKER/SPEL
MATSERVIS
FLINTGODS
TRÄDGÅRD
Kina Porslin
BLANKVAPEN
10
LJUSSTAKAR/KANDELABER
KINESISKT
Luk
Hjælp
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
Luk
Mine favoritter
Luk
Log ind
Luk
Siden er ikke aktiv!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Katalognummer
Varenr
Katalognummer
Katalognummer
Populærest
Højeste bud
Laveste bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Nuværende katalognummer
3.
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, SKULPTUR I FORM AV TVÅ PUTTI, BRONS, HÖ 36 CM
Hammerslag
5,00 SEK
6,00 SEK
1,900 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
Nuværende katalognummer
44.
SKULPTUR, JUNO, ROMERSK GUDINNA, VITMÅLAD GIPS, HÖJD 92 CM
Hammerslag
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
2,000 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
Nuværende katalognummer
50.
KARL EINAR BORGSTRÖM (1914-1981), FIGURIN, "INGRID", BRONSPATINERAD METALL, HÖ MED SOCKEL, 13,5 CM
Hammerslag
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
400 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
Nuværende katalognummer
60.
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1920/30-TAL), KVINNOFIGUR, VITMÅLAD KONSTMASSA, HÖ 57 CM
Hammerslag
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
700 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
Nuværende katalognummer
160.
BRITT-LOUISE SUNDELL, (1928-2011), FIGURIN, "BRUDGUM", GUSTAVSBERG, GLASERAT STENGODS, MÄRKT BRUDGUM BS, HÖ 19 CM
Hammerslag
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
150 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
Nuværende katalognummer
211.
LISA LARSON (FÖDD 1931), FIGURIN, "VICTORIA", GUSTAVSBERG, UR SERIEN SEKELSKIFTE, STENGODS, HÖ 20 CM
Hammerslag
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
400 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
Nuværende katalognummer
226.
AXEL WALLENBERG (1898-1996), PLAKETT PÅ MARMORSOCKEL, "VINTER OCH SOMMARENS GLÄDJE", BRONS, SIGNERAD 1970, BAKSIDAN MED DEDIKATION, TOTALHÖJD 14,5 CM
Nuværende katalognummer
253.
JUST ANDERSÉN (1884-1943), FAT MED FIGURIN FÖRESTÄLLANDE JAKTGUDINNAN DIANA, GAB, 1930-TAL, BRONS, MÄRKT GAB BRONS 147, HÖJD 13, DIAM 22 CM
Hammerslag
11,00 SEK
12,00 SEK
800 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
Nuværende katalognummer
268.
TOMTAR, 3 ST, GLASERAT LERGODS, HÖJD 11-27 CM
Hammerslag
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
550 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
Nuværende katalognummer
279.
FIGURIN, KVINNOFIGUR, PARIAN, HÖJD 39 CM
Hammerslag
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
200 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
Nuværende katalognummer
347.
AQUAMANILE, I FORM AV TEMPELLEJON, FÖRGYLLD METALL, HÖ 11, LÄ 11,5 CM
Hammerslag
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
400 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
Nuværende katalognummer
372.
FIGURIN, 1800-TALETS SLUT, MANSFIGUR, METALL, HÖ 15,5 CM
Hammerslag
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
1,100 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
Nuværende katalognummer
378.
DEMETRE CHIPARUS, EFTER, SITTANDE KVINNOFIGUR MED PAPEGOJA, DELVIS FÖRGYLLT BRONS, MÄRKT CHIPARUS, SOCKEL AV MARMOR, HÖ MED SOCKEL 24,5, FIGURINENS LÄ 23,5 CM
Hammerslag
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
6,600 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
Nuværende katalognummer
388.
SKULPTUR, I FORM AV BJÖRN, GLASERAD KERAMIK, MONGRAMSIGNERAD JS, MÖJLIGEN JEAN SKOGLUND, HÖ 22 CM MED FOTPLATTA
Hammerslag
24,00 SEK
25,00 SEK
200 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
Læs mere
Jeg forstår