Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 20 November 2021
Keramik
407
Samtliga utrop
21
34
82
Möbler
Speglar
27
Mattor
86
Konst
Silver
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
Textil
12
Porslin
24
Glas/kristall
26
Övrigt
Klockor/Ur
14
Skulpturer
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
Stengods
Väskor
Böcker/Tidsskrifter
LEKSAKER/SPEL
MATSERVIS
FLINTGODS
TRÄDGÅRD
Kina Porslin
BLANKVAPEN
10
LJUSSTAKAR/KANDELABER
KINESISKT
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
45.
OSTKUPA MED FAT, SANNOLIKT ENGLAND, 1800-TALETS SLUT, DEKOR AV BLAD OCH FRUKTER I FLYTANDE BLÅTT, DELVIS FÖRGYLLD, GLASERAD KERAMIK, HÖ 15, BR 21, LÄ 24 CM
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
100 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
182.
LAHOLM KERAMIK, BORDSLAMPA, OLOF LARSSON, GLASERAT LERGODS, HÖ 47 CM
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
550 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
242.
GOLVVAS MED HÄNKEL, TYSKLAND, 1900-TAL, GLASERAD KERAMIK, MÄRKT W.GERMANY, 420-54, HÖJD 54 CM
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
250 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
246.
GOLVVAS, TYSKLAND, 1900-TAL, GLASERAD KERAMIK, MÄRKT W.GERMANY 261-42, HÖJD 42 CM
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
500 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
256.
VASER, ETT PAR, KINA, 1900-TAL, GLASERAD KERAMIK, DEKOR AV FRUKTER, HÖJD 35,5 VARDERA
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
500 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
262.
PIEDESTAL MED YTTERFODER, TYSKLAND, 1900-TAL, BRUNGLASERAD KERAMIK, MED RELIEFDEKOR, TOTALHÖJD 73 CM
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
450 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
263.
PIEDESTAL MED EJ TILLHÖRANDE YTTERFODER, 1900-TALETS BÖRJAN, JUGEND, MAJOLIKA, TOTALHÖJD 77 CM
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
400 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK