Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 29 Januari 2022
11
Skulpturer
506
Samtliga utrop
14
31
95
Möbler
Speglar
22
Mattor
81
Konst
20
Silver
Guld
Nysilver
Textil
27
Porslin
35
Glas/kristall
34
Smycken
Bijouterier
30
Övrigt
17
Klockor/Ur
11
Skulpturer
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Stengods
Afrikana
Väskor
LEKSAKER/SPEL
FLINTGODS
BESTICK
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
MYNT/MEDALJER/SEDLAR
MILITARIA
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Sport
Kina Porslin
Orientaliskt
KNIVAR
Hi/Fi och stereo
VINTAGE
LJUSSTAKAR/KANDELABER
SAMEKONST
BING & GRÖNDAHL
FIGURINER
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
2.
OIVA TOIKKA (1931-2019), SKULPTUR/GLASBLOCK, NUUTAJÄRVI, NOTSJÖ, KLART GJUTET GLAS MED INVÄNDIGA OBJEKT, SIGNERAD OIVA TOIKKA NUUTAJÄRVI NOTSJÖ, ETIKETTMÄRKT, HÖ 16, 8,3X6,7 CM
10.
BERTIL VALLIEN (FÖDD 1938), GLASSKULPTUR I FORM AV HUVUD, "CESARE", UR SERIEN BRAINS, KOSTA BODA, SIGNERAD KOSTA BODA B. VALLIEN 7099862, HÖ 7 CM, TRÄSOCKEL MEDFÖLJER, HÖ 7 CM
18,00 SEK
19,00 SEK
800 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
11.
BERTIL VALLIEN (FÖDD 1938), GLASSKULPTUR I FORM AV HUVUD, "MIDAS", UR SERIEN BRAINS, KOSTA BODA ATELIER, SIGNERAD B VALLIEN BBVAAT 009007/1000 KOSTA BODA ATELIER, HÖ 7 CM, HÖ MED STENSOCKEL 11 CM
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
2,100 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
112.
SKULPTUR, GLASERAD KERAMIK, OTYDLIGT SIGNERAD -95, HÖ 35 CM
26,00 SEK
27,00 SEK
650 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
128.
SKULPTUR, I FORM AV FÅGEL, SIGNERAD "R 2003", DELVIS GLASERAD KERAMIK, HÖ 28 CM
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
350 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
179.
BERTIL VALLIEN (FÖDD 1938), GLASSKULPTUR I FORM AV HUVUD, KOSTA BODA, SIGNERAD KOSTA BODA B. VALLIEN 79860, HÖ 7 CM
209.
SKULPTUR, I FORM AV FÅGEL, MÖJLIGEN NUUTAJÄRVI FINLAND, KLAR GLASMASSA MED INNESLUTNINGAR I BLÅTT OCH GRÖNT, HÖ 6, LÄ 8 CM
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
250 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
245.
ALF EKBERG (FÖDD 1945), SKULPTUR ÄPPLE, SIGNERAD, STENGODS, DELVIS FÖRGYLLD, SOCKEL MED SIGNERING, HÖ MED TRÄSOCKEL 11 CM
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
1,700 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
283.
BERTIL VALLIEN (FÖDD 1938), GLASSKULPTUR I FORM AV BÅT, KOSTA BODA, SIGNERAD KOSTA BODA BV 7877712, LÄ 10 CM
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
550 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
336.
SKULPTUR, "FLYGANDE HÄSTEN FRÅN GANSU", BRONS, HÖ MED FOTPLATTA 19, LÄ 19 CM
19,00 SEK
20,00 SEK
3,400 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
420.
BRITT-LOUISE SUNDELL, (1928-2011), FIGURIN, "BRUDGUM", GUSTAVSBERG, GLASERAT STENGODS, MÄRKT BRUDGUM BS, HÖ 19 CM
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
200 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK