Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 29 Januari 2022
Speglar
506
Samtliga utrop
14
31
95
Möbler
Speglar
22
Mattor
81
Konst
20
Silver
Guld
Nysilver
Textil
27
Porslin
35
Glas/kristall
34
Smycken
Bijouterier
30
Övrigt
17
Klockor/Ur
11
Skulpturer
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Stengods
Afrikana
Väskor
LEKSAKER/SPEL
FLINTGODS
BESTICK
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
MYNT/MEDALJER/SEDLAR
MILITARIA
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Sport
Kina Porslin
Orientaliskt
KNIVAR
Hi/Fi och stereo
VINTAGE
LJUSSTAKAR/KANDELABER
SAMEKONST
BING & GRÖNDAHL
FIGURINER
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
1.
ESTRID ERICSON (1894-1981), TILLSKRIVEN, SPEGEL, FIRMA SVENSKT TENN, RAM MED MOTIV AV MURGRÖNA, 54,5 X 54,5 CM
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,200 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
65.
SPEGEL MED KONSOLSKÅP, 1800-TALETS ANDRA HÄLFT, NYROKOKO, MAHOGNY, SPEGELNS HÖJD 187 X 70 CM, BYRÅNS HÖJD 87 CM,TOTALHÖJD 272 CM CM
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
1,700 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
187.
SPEGEL, 1800-TAL, ROKOKOSTIL, FÖRGYLLD, 91X94 CM
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
850 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
247.
SPEGEL, 1960/70-TAL, MÅTT 112X41 CM
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
250 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
296.
SPEGEL, 18/1900-TAL, EMPIRESTIL, FÖRGYLLD, FASETTERAT GLAS, MÅTT 79X42 CM
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
700 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
304.
SPEGEL, MED FÖRGYLLD RAM, OMKRING ÅR 1900, MÅTT 33X24,5 CM
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
400 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
493.
LÅDSPEGEL, 1800-TALETS SLUT, MAHOGNY, HÖJD 51 CM