Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 29 Januari 2022
MYNT/MEDALJER/SEDLAR
506
Samtliga utrop
14
31
95
Möbler
Speglar
22
Mattor
81
Konst
20
Silver
Guld
Nysilver
Textil
27
Porslin
35
Glas/kristall
34
Smycken
Bijouterier
30
Övrigt
17
Klockor/Ur
11
Skulpturer
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Stengods
Afrikana
Väskor
LEKSAKER/SPEL
FLINTGODS
BESTICK
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
MYNT/MEDALJER/SEDLAR
MILITARIA
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Sport
Kina Porslin
Orientaliskt
KNIVAR
Hi/Fi och stereo
VINTAGE
LJUSSTAKAR/KANDELABER
SAMEKONST
BING & GRÖNDAHL
FIGURINER
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
28.
MYNT, I RUBEL, 1731, SILVER, ANNA IANNOVNA, OMARBETAT MYNT TILL HÄNGE, MEDFÖLJER KEDJA I SILVER, TOTALVIKT 29 GRAM
29.
MYNT, MARIA THERESA THALER, 1780 SAMT MEDALJ, KARL XIV JOHAN, "SKÖRDEMEDALJ", 1800-TAL, SILVER, TOTALVIKT 42 GRAM
30.
PARTI SILVERMYNT, SVERIGE, ITALIEN, ENGLAND, USA, SAMT TYSKT MEDALJ, TOTALVIKT 115 GRAM
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
450 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
169.
MEDALJ, KUNGLIGA VETENSKAPSAKADEMIN, SVERIGES RIKSBANK TILL ALFRED NOBELS MINNE 1968, FÖRGYLLD STERLINGSILVER, DIAM 2,6 CM, VIKT 12,7 GRAM
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
450 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
421.
KOPPARMYNT, WIRA BRUK 1991, "100 WIRANER" MOTSVARAR 1/2 DALER SILVERMYNT, 102X105 MM, VIKT 378 GRAM
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
550 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK