Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 26 Mars 2022
10
Klockor/Ur
482
Samtliga utrop
39
106
Möbler
Speglar
19
Mattor
66
Konst
Silver
Guld
Koppar
Mässing/Metall
Textil
17
Porslin
13
Glas/kristall
Smycken
Bijouterier
32
Övrigt
10
Klockor/Ur
25
Skulpturer
11
Keramik
Nautica
Lergods
36
Stengods
Väskor
Böcker/Tidsskrifter
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
MATSERVIS
FLINTGODS
BESTICK
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
MYNT/MEDALJER/SEDLAR
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
DOCKOR
Fashion/kläder
Kina Porslin
Hi/Fi och stereo
VINTAGE
BLANKVAPEN
10
LJUSSTAKAR/KANDELABER
CYKLAR
KINESISKT
FIGURINER
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
17.
FICKUR, OMEGA, OMKRING ÅR 1900, SILVER, DIAM 5 CM
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
1,100 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
33.
GOLVUR, 1700-TALETS SLUT, ENGLAND, URTAVLAN MÄRKT WILLIAM GREAVES NEWCASTLE, SVARTMÅLAT FODRAL MED BRONSERAD DEKOR, URVERK MED SEKUNDVISARE OCH DATUM, HÖ 237 CM
46.
DAMARBANDSUR, CERTINA, 18K GULD, ARMBAND 18K GULD, TOTALVIKT 24 GR
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
5,200 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
231.
FICKUR, VITMETALL, OMKRING 1900, MED FICKURSSTÄLL I BLÅTT GLAS OCH FÖRGYLLD METALL, FICKUR DIAM 4,5 FICKURSSTÄLLETS HÖ 15,5 CM
13,00 SEK
14,00 SEK
850 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
290.
VÄGGUR, JUNGHANS, 1900-TALETS BÖRJAN, MAHOGNY MED FLERA TRÄSLAG, HÖ 106, BR 36 CM
9,00 SEK
10,00 SEK
300 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
379.
GOLVUR, ENGLAND, 1800-TALETS FÖRSTA HÄLFT, MAHOGNY, HÖJD 216 CM
386.
BIBLIOTEKSUR, 1900-TAL, VALNÖT OCH FÖRGYLLD MÄSSING, ETIKETTMÄRKT WUBA, HÖJD 24 CM
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
650 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
420.
VÄGGPENDYL, 1900-TAL, ROKOKOSTIL, URTAVLA MÄRKT FOLKE JULIUS, STOCKHOLM, FÖRGYLLD, HÖJD 59 CM
443.
ARMBANDSUR, 5 ST, BL A CITIZEN, SEIKO, REGAL, I PARTI
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
2,100 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
468.
MORMORSUR, LONGINES, 18K GULD, TOTALVIKT 15,1 GR
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
1,500 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK