Kanonauktioner
My pages
Details
(Name, address, phone...)
Activities
(Bid, bought, sold...)
Invoices
Create account
My Favorites
Help
Catalogs
Kanonauktioner 23 April 2022
11
Klockor/Ur
479
All lots
14
41
87
Möbler
9
Speglar
24
Mattor
86
Konst
17
Silver
17
Guld
Koppar
11
Mässing/Metall
Textil
14
Porslin
19
Glas/kristall
10
Smycken
40
Övrigt
11
Klockor/Ur
Skulpturer
Keramik
Nautica
Asiatiskt
14
Stengods
Vapen
Väskor
LEKSAKER/SPEL
JÄRNSMIDE
BESTICK
11
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
DOCKOR
Sport
Kina Porslin
Orientaliskt
Hi/Fi och stereo
LJUSSTAKAR/KANDELABER
CYKLAR
FIGURINER
Close
Help
Close
My Favorites
Favorite saved!
Close
My Favorites
Close
Login
Close
The page is disabled!
Please move the mouse or click on the screen to activate it again!
Last active
Only Repurched
Freetext
Freetext
Exact Match
Catalogue Number
Sale No
Catalogue Number
Catalogue Number
Most popular
Bid
Highest bid
Lowest bid
Most bids
Least bids
Hammer price
Highest hammer
Lowest hammer
Lot No.
8.
BORDSPENDYL, FRANKRIKE, 1800-TAL, LOUIS XV-STIL, FÖRGYLLD BRONS, VITEMALJERAD URTAVLA, MÄRKT DEHÊMANT A PARIS, HÖ 60, BR 54 CM
Hammer price
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
12,500 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
Lot No.
170.
GOLVUR, 1700-TALETS SLUT, ENGLAND, URTAVLAN MÄRKT WILLIAM GREAVES NEWCASTLE, SVARTMÅLAT FODRAL MED BRONSERAD DEKOR, URVERK MED SEKUNDVISARE OCH DATUM, HÖ 237 CM
Unsold
Lot No.
177.
GOLVUR, 1800-TAL, VITMÅLAD, MÄRKT MED ÅRTALET 1868, URTAVLAN MÄRKT AAS, MORA, HÖJD 201 CM
Unsold
Lot No.
228.
FICKUR, NILAX, VITMETALL, BAKSIDA MED YTTÄCKANDE CISELERAD DEKOR, FRAMSIDAN MED JÄGARE OCH HUNDAR I RELIEF, KLOCKKEDJA I VITMETALL, LÄNGD 4,6 CM
Hammer price
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
350 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
Lot No.
239.
ARMBANDSUR, OCH ETT FICKUR, 17 ST, I PARTI
Hammer price
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
600 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
Lot No.
264.
BORDSPENDYL, 1800-TALETS ANDRA HÄLFT, NYROKOKO, FÖRGYLLD MÄSSING OCH METALL, HÖJD 43 CM
Unsold
Lot No.
309.
LEIJAUR, OMKRING 1900, SVARTMÅLAD MED DEKOR AV PÄRLEMOR, 52 X 40 CM
Unsold
Lot No.
351.
GOLVUR, 1800-TALETS FÖRSTA HÄLFT, GRÖNMÅLAT, HÖJD 212 CM
Unsold
Lot No.
375.
VÄGGPENDYL, 1900-TAL, ROKOKOSTIL, FÖRGYLLD, HÖJD 62 CM
Hammer price
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
250 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
Lot No.
395.
VÄGGPENDYL, 1900-TAL, ROKOKOSTIL, URTAVLA MÄRKT FOLKE JULIUS, STOCKHOLM, FÖRGYLLD, HÖJD 59 CM
Hammer price
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
200 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
Lot No.
430.
GOLVUR, ENGLAND, 1800-TALETS FÖRSTA HÄLFT, MAHOGNY, HÖJD 216 CM
Hammer price
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
750 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
Read more
I understand