Kanonauktioner
Mine sider
Oplysninger
(Navn, adresse, tele...)
(Bud, købt, solgt)
Fakturaer
Opret konto
Mine favoritter
Hjælp
Kanonauktioner 21 Maj 2022
29
427
Se kataloget
11
29
103
Möbler
13
Speglar
30
Mattor
67
Konst
25
Silver
12
Guld
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
Textil
11
Porslin
17
Glas/kristall
Smycken
16
Övrigt
10
Klockor/Ur
17
Skulpturer
Keramik
Asiatiskt
Lergods
Stengods
Vapen
Afrikana
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
BESTICK
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
MYNT/MEDALJER/SEDLAR
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Kina Porslin
Orientaliskt
MOPEDER
SAMEOBJEKT
11
LJUSSTAKAR/KANDELABER
CYKLAR
Luk
Hjælp
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
Luk
Mine favoritter
Luk
Log ind
Luk
Siden er ikke aktiv!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Katalognummer
Varenr
Katalognummer
Katalognummer
Populærest
Højeste bud
Laveste bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Nuværende katalognummer
10.
LJUSKRONA, FÖR 8 ST LJUS, EMPIRESTIL, METALLSTOMME, BEHÄNGD MED PRISMOR, HÖ 78, DIAM 67 CM
Hammerslag
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
5,000 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
Nuværende katalognummer
26.
AMPEL, FÖR 6 LJUS, 18/1900-TAL, EMPIRESTIL, FÖRGYLLD OCH PATINERAD BRONS, SAMT FÖRGYLLD METALL, HÖ 85, DIAM 50 CM
Nuværende katalognummer
70.
TAKARMATUR, ITALIEN, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT, HÖ 34, DIAM 56 CM
Hammerslag
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
750 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
Nuværende katalognummer
74.
LJUSKRONA FÖR 5 LJUS, 1900-TAL, ROKOKOSTIL, BEHÄNGD MED PRISMOR, HÖJD 56, DIAM 45 CM
Hammerslag
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
350 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
Nuværende katalognummer
78.
GOLVLAMPA, 1970-TAL, GUL PLAST OCH METALL, HÖJ OCH SÄNKBAR, HÖJD 128 CM
Hammerslag
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
400 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
Nuværende katalognummer
88.
SKRIVBORDSLAMPA, LUXO, 1970-TAL, GUL PLAST OCH METALL, TOTALLÄNGD CA 83 CM
Hammerslag
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
150 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
Nuværende katalognummer
94.
BORDSLAMPA, 1900-TAL, URNA PÅ POSTAMENT, I PORSLIN, DEKOR I EMALJFÄRGER, FOTSTÄLLNING I METALL, HÖJD 56 CM
Hammerslag
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
100 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
Nuværende katalognummer
103.
LJUSKRONA, FÖR 6 LJUS, 1900-TAL, BURFORMAD METALLSTOMME, BEHÄNGD MED PRISMOR, HÖ 68, DIAM 55 CM
Nuværende katalognummer
113.
GOLVLAMPA, 1900-TAL, BEMÅLAD METALL, DEKOR AV BLOMMOR OCH BLAD, HÖJD 170 CM
Hammerslag
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
2,600 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
Nuværende katalognummer
115.
JORDGLOB PÅ TRÄSTÄLLNING, 1970-TAL, HÖJD 42, DIAM 39 CM
Hammerslag
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
350 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
Nuværende katalognummer
126.
HANS BERGSTRÖM, (1910-1996), GOLVLAMPA, ATELJE LYKTAN, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT, SKINNKLÄDD SKAFT OCH MÄSSING, HÖJD 136 CM
Hammerslag
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
400 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
Nuværende katalognummer
132.
LJUSKRONA FÖR 4 LJUS, 1900-TAL, KARL-JOHANSTIL, FÖRGYLLD METALLSTOMME BEHÄNGD MED PRISMOR HÖJD 47, DIAM 39 CM
Hammerslag
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
500 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
Nuværende katalognummer
162.
TAKARMATUR MED PRISMOR, 1900-TAL, FÖRGYLLD METALLSTOMME, HÖJD 27, DIAM 40 CM
Nuværende katalognummer
170.
GOLVLAMPA, FÖR 3 LJUSPUNKTER, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT, MÄSSING, MÄRKT SM 16, HÖ 155 CM
Nuværende katalognummer
174.
GOLVLAMPA, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT, MÄSSING, HÖ 140 CM
Nuværende katalognummer
176.
TAKARMATUR MED PRISMOR, 1900-TAL, BURFORMAD STOMME, HÖJD 50, DIAM 28 CM
Nuværende katalognummer
204.
GOLVLAMPA, 1900-TALETS MITT, MÄSSING MED FOT I MARMOR, LEJONTASSAR, HÖJD 151 CM
Hammerslag
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
100 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
Nuværende katalognummer
302.
STRINDBERGSLAMPA, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT, SMIDESJÄRN MED VIT GLASKUPA, HÖJD 47 CM
Hammerslag
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
150 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
Nuværende katalognummer
324.
TAKARMATUR MED PRISMOR, 1900-TAL, FÖRGYLLD METALSTOMME, BEHÄNGD MED PRISMOR, HÖ 31, DIAM 31 CM
Hammerslag
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
350 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
Nuværende katalognummer
352.
BORDSLAMPA, SAMTIDA, RÖKFÄRGAT GLAS, HÖ 47, DIAM 38 CM
Hammerslag
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
100 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
Nuværende katalognummer
371.
HALLAMPOR, ETT PAR, TIFFANYSTIL, 1900-TAL, MÄSSING OCH GLAS, HÖ 15, DIAM 12 CM
Hammerslag
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
1,100 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
Nuværende katalognummer
374.
TAKARMATUR, SAMTIDA, MÄSSING MED GLASINSATS OCH TYGSKÄRM, HÖ 34, DIAM 49 CM
Hammerslag
9,00 SEK
10,00 SEK
400 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
Nuværende katalognummer
389.
TAKLAMPA, PENDLAD, GLAMOX AB, MODELL A65-P530, SVARTLACKERAD PLAST, TOTALHÖJD CA 90, 53 X 53 CM
Nuværende katalognummer
392.
GOLVLAMPA, SAMTIDA, SVART OCH SILVERGRÅLACKERAD METALL, ETIKETTMÄRKT SCE, LPE JUPITER, HÖJD 58, DIAM 30,5 CM
Hammerslag
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
950 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
Nuværende katalognummer
397.
PLAFOND, 1940-TAL, MARMORERAD GLASKUPA, HÖ 71, DIAM 44 CM
Nuværende katalognummer
417.
GOLVLAMPA FÖR 2 LJUSPUNKTER, 1900-TAL, MÄSSING, HÖJD 155 CM
Nuværende katalognummer
445.
BORDSLAMPOR, ETT PAR, LAMPGUSTAV, TRÄ OCH MÄSSING, ETIKETTMÄRKTA, HÖJD 53 CM
Nuværende katalognummer
458.
LJUSKRONA, FÖR 10 LJUS, 1900-TAL, BAROCKSTIL, MÄSSING, HÖ 45, DIAM 67 CM
Hammerslag
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
400 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
Nuværende katalognummer
459.
LJUSKRONA, FÖR 12 LJUS, 1800-TALETS SLUT, FÖRGYLLD BRONS, ELEKTRIFIERAD, MÅTT HÖ 97, DIAM 55 CM
Hammerslag
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
4,200 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
Læs mere
Jeg forstår