Kanonauktioner
Mine sider
Oplysninger
(Navn, adresse, tele...)
(Bud, købt, solgt)
Fakturaer
Opret konto
Mine favoritter
Hjælp
Kanonauktioner 21 Maj 2022
17
Skulpturer
427
Se kataloget
11
29
103
Möbler
13
Speglar
30
Mattor
67
Konst
25
Silver
12
Guld
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
Textil
11
Porslin
17
Glas/kristall
Smycken
16
Övrigt
10
Klockor/Ur
17
Skulpturer
Keramik
Asiatiskt
Lergods
Stengods
Vapen
Afrikana
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
BESTICK
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
MYNT/MEDALJER/SEDLAR
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Kina Porslin
Orientaliskt
MOPEDER
SAMEOBJEKT
11
LJUSSTAKAR/KANDELABER
CYKLAR
Luk
Hjælp
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
Luk
Mine favoritter
Luk
Log ind
Luk
Siden er ikke aktiv!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Katalognummer
Varenr
Katalognummer
Katalognummer
Populærest
Højeste bud
Laveste bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Nuværende katalognummer
12.
FIGURIN, FÖRESTÄLLANDE NAPOLEON, BRONS, TIDIGT 1900-TAL, HÖ 12.5 CM
Hammerslag
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
250 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
Nuværende katalognummer
27.
SKULPTUR, KRIGSGUDAR, STILLAHAVSÖARNA, SKULPTERAT OCH BEMÅLAT TRÄ, HÖ 205 CM
Hammerslag
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
1,100 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
Nuværende katalognummer
41.
FIGURINER, 2 ST, OMKRING 1900, MAN & KVINNOFIGUR I 1600-TALS DRÄKT, VAX, HÖ CA 24 CM VARDERA
Hammerslag
27,00 SEK
28,00 SEK
1,900 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
Nuværende katalognummer
55.
BORDSDEKORATION, 1800-TAL ELLER ÄLDRE, MANSFIGURER BÄRANDES KVINNOFIGUR I BÄRSTOL MED BALDAKIN, FÖRGYLLD OCH PATINERAD BRONS, HÖ 34, LÄ 31,5 DJ 14 CM
Hammerslag
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
8,400 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
Nuværende katalognummer
89.
FIGURIN, 1900-TALETS BÖRJAN, POJKE, BLY, HÖJD 11 CM
Nuværende katalognummer
90.
SKULPTUR, FLÖJTSPELANDE MANSFIGUR, TRÄSKUREN, OTYDLIGT SIGNERAD. HÖ 51 CM
Nuværende katalognummer
119.
AFRIKANSK SKULPTUR, TRÄSKUREN MANSFIGUR, HÖ 58 CM
Hammerslag
19,00 SEK
20,00 SEK
1,600 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
Nuværende katalognummer
185.
FIGURIN, KINESISK ÄMBETSMAN, 18/1900-TAL, FÖRGYLLT BRONS, HÖJD 17,5 CM
Nuværende katalognummer
211.
LÉO HOLMGREN (1904-1990), VÄGGPLAKETT, NAKEN MANS OCH KVINNOFIGUR, I RELIEF, FÖRGYLLD BRONS, SIGNERAD, DIAM 10,5 CM
Hammerslag
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
300 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
Nuværende katalognummer
221.
HÄST, INDIEN, BRONS, 1900-TAL, HÖ 10, LÄ 7 CM
Hammerslag
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
800 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
Nuværende katalognummer
268.
FIGURIN, KINA, EROTISKT MOTIV, GLASERAD KERAMIK, HÖ 13,5 LÄ 13 CM
Nuværende katalognummer
368.
ALICE NORDIN (1871-1948), SKULPTUR, "VILDGÄSSEN", TERRAKOTTA, HÖ 22, LÄ 24 CM
Hammerslag
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
150 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
Nuværende katalognummer
369.
KAJ NIELSEN (1882-1924), SKULPTUR, "VENUS KALIPYGOS", SIGNERAD TERRAKOTTA, HÖ 22 CM
Nuværende katalognummer
400.
HENRIK ALLERT (FÖDD 1937), HÄST, GRÖNPATINERAD BRONS, SIGNERAD, HÖJD 11, LÄNGD 16 CM
Hammerslag
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
1,900 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
Nuværende katalognummer
401.
BJÖRN NYBERG (1943-2005), HÄST, GJUTJÄRN, SIGNERAD, HÖJD 27 CM
Hammerslag
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
3,200 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
Nuværende katalognummer
404.
HÄST, PATINERAD BRONS, HÖJD 18, LÄNGD 20 CM
Hammerslag
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
450 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
Nuværende katalognummer
407.
HÄSTHUVUD OCH HÄST, KINA, BRONS SAMT ELEFANT, BRONS, HÖJD 10 - 17 CM
Hammerslag
14,00 SEK
15,00 SEK
1,500 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
Læs mere
Jeg forstår