Kanonauktioner
Mine sider
Oplysninger
(Navn, adresse, tele...)
(Bud, købt, solgt)
Fakturaer
Opret konto
Mine favoritter
Hjælp
Kanonauktioner 21 Maj 2022
11
LJUSSTAKAR/KANDELABER
427
Se kataloget
11
29
103
Möbler
13
Speglar
30
Mattor
67
Konst
25
Silver
12
Guld
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
Textil
11
Porslin
17
Glas/kristall
Smycken
16
Övrigt
10
Klockor/Ur
17
Skulpturer
Keramik
Asiatiskt
Lergods
Stengods
Vapen
Afrikana
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
BESTICK
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
MYNT/MEDALJER/SEDLAR
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Kina Porslin
Orientaliskt
MOPEDER
SAMEOBJEKT
11
LJUSSTAKAR/KANDELABER
CYKLAR
Luk
Hjælp
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
Luk
Mine favoritter
Luk
Log ind
Luk
Siden er ikke aktiv!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Katalognummer
Varenr
Katalognummer
Katalognummer
Populærest
Højeste bud
Laveste bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Nuværende katalognummer
8.
LJUSSTAKE, 1700-TAL, SENBAROCK, MÄSSING, HÖ 14, DIAM 13.5 CM CM
Hammerslag
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
850 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
Nuværende katalognummer
31.
LJUSSTAKAR, ETT PAR, 17/1800-TAL, FÖRGYLLD BRONS, HÖ 21 CM
Hammerslag
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
5,000 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
Nuværende katalognummer
42.
KYRKLJUSSTAKAR, ETT PAR, 1700-TAL, BAROCK, FÖRSILVRAD KOPPAR OCH MÄSSING, TOTAL HÖ 46 CM
Hammerslag
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
8,800 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
Nuværende katalognummer
46.
VÄGGAPPLIQUER, ETT PAR, FÖR TVÅ LJUS VARDERA, 1800-TAL, LOUIS XVI-STIL, FÖRGYLLD OCH PATINERAD BRONS, HÖ 47, BR 27,5 CM
Nuværende katalognummer
86.
LJUSSTAKAR, ETT PAR, MÖJLIGEN PERSIEN, 1900-TAL, GLASERAD KERAMIK, HÖ CA 33 CM VARDERA
Hammerslag
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
700 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
Nuværende katalognummer
93.
KANDELABRAR, ETT PAR FÖR 5 LJUS VARDERA, OMKRING 1900, LOUIS XV-STIL, FÖRGYLLD BRONS, HÖJD 61 CM VARDERA
Hammerslag
27,00 SEK
28,00 SEK
4,600 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
Nuværende katalognummer
99.
VÄGGAPPLIQUE FÖR 2 LJUS, 1900-TAL, GUSTAVIANSK STIL, FÖRGYLLD OCH TRÄSKUREN, HÖJD 97 CM
Hammerslag
18,00 SEK
19,00 SEK
1,800 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
Nuværende katalognummer
146.
LJUSSTAKAR, 3 PAR, 1900-TAL, MÄSSING, BLAND ANNAT SKULTUNA, EKBERGS MALM, HÖJD 15,5 - 20 CM
Hammerslag
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
500 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
Nuværende katalognummer
180.
PIANOLJUSSTAKAR, 2 PAR, 1900-TALETS BÖRJAN, MÄSSING, LÄNGD 23 CM VARDERA
Nuværende katalognummer
267.
KYRKLJUSSTAKE, 1700-TAL, MÄSSING, HÖ 42 CM
Nuværende katalognummer
406.
LJUSSTAKAR, 3 ST, SKULTUNA BRUK, MÄSSING, 1986, HÖJD 16,5 CM VARDERA
Hammerslag
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
150 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
Læs mere
Jeg forstår