Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 27 Augusti 2022
11
Klockor/Ur
530
Samtliga utrop
27
112
Möbler
18
Speglar
15
Mattor
63
Konst
57
Silver
21
Guld
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
26
Porslin
34
Glas/kristall
16
Smycken
24
Övrigt
11
Klockor/Ur
Skulpturer
Keramik
Nautica
Stengods
Afrikana
Böcker/Tidsskrifter
16
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
FLINTGODS
BESTICK
Musikinstrument
DOCKOR
13
Kina Porslin
Orientaliskt
MOPEDER
SYMASKINER
VINTAGE
17
LJUSSTAKAR/KANDELABER
9
FIGURINER
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
28.
FICKUR, 14K GULD, BAKSIDA MED EMALJDEKOR AV BLOMMOR, DIAM 36 MM, TOTALVIKT 40,6 GRAM
5,00 SEK
6,00 SEK
1,500 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
140.
VÄGGUR, OMKRING 1900, MAHOGNY, EMALJERADE SIFFROR, HÖJD 87, BREDD 54 CM
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
650 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
162.
BIBLIOTEKSUR, JUNGHANS, 1900-TAL, FODRAL I MAHOGNY, TOTAL HÖ 30, 20 X 13 CM
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
250 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
170.
DAMARMBANDSUR, CERTINA, DIAM 22 MM
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
150 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
221.
ARMBANDSUR, HAFIS, SWITZERLAND, 1950/60-TAL, DIAM 30 MM
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
1,000 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
258.
STOPPUR, HEUER, DIAM 51 CM, I ORIGINALASK, FICKUR, ETERNA, BOETT I SILVER
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
450 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
275.
BORDSUR, TIDIGT 1900-TAL, MARMOR OCH FÖRGYLLD METALL, URTAVLA MÄRKT ANDERSON & CO, STOCKHOLM, HÖJD 33 CM
315.
BORDSPENDYL, TIDIGT 1900-TAL, FÖRGYLLD METALL, HÖ 40 CM
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
500 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
324.
GOLVUR, 1800-TALETS FÖRSTA HÄLFT, URTAVLAN MÄRKT DAN BJÖRKDAHL, WESTERÅS, HÖ 220 CM
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
450 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
377.
GOLVUR, 1800-TALETS FÖRSTA HÄLFT, GRÖNMÅLAD MED BLOMSTERDEKOR, MÄRKT MED ÅRTALET 1787, URTAVLAN MÄRKT ARONSSON, MORA, HÖJD 221 CM
512.
KLOCKKATALOGER, 7 ST, BESTÅENDE AV LONGINES 2018-2019, LONGINES WHITE SEASON 2018/2019, OMEGA COLLECTION 2016, JAEGER LE COULTRE COLLECTION 2019/2020, BREITLING CHRONOLOG 2012, BREITLING CHRONOLOG 2015, SAMT TUDOR 2014/2015
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
100 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK