Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 27 Augusti 2022
18
Speglar
530
Samtliga utrop
27
112
Möbler
18
Speglar
15
Mattor
63
Konst
57
Silver
21
Guld
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
26
Porslin
34
Glas/kristall
16
Smycken
24
Övrigt
11
Klockor/Ur
Skulpturer
Keramik
Nautica
Stengods
Afrikana
Böcker/Tidsskrifter
16
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
FLINTGODS
BESTICK
Musikinstrument
DOCKOR
13
Kina Porslin
Orientaliskt
MOPEDER
SYMASKINER
VINTAGE
17
LJUSSTAKAR/KANDELABER
9
FIGURINER
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
8.
SPEGELLAMPETT, FÖR 1 ST LJUS, 1800-TALETS FÖRSTA HÄLFT, KARL JOHAN, MAHOGNY, LJUSHÅLLARE AV FÖRGYLLD MÄSSING, MÅTT 45X40 CM
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
350 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
51.
SPEGEL, 1900-TAL, FÖRGYLLD, HÖ 112, BR 52 CM
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
150 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
59.
EDVIN OLLERS (1888-1959), SPEGEL, TENN, 1927, 53 X 32 CM
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
2,200 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
75.
SPEGEL, 1800-TAL, NYROKOKO, FÖRGYLLD, HÖJD 163, BREDD 70 CM
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
1,000 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
153.
SPEGEL, 1900-TAL, FÖRGYLLD, 55 X 47 CM
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
300 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
184.
SPEGEL, 1950/60-TAL, TEAK, ETIKETTMÄRKT ERIKSMÅLAGLAS N:R 568, MÅTT 107X44 CM
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
100 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
202.
SPEGEL MED KONSOLBORD, 1900-TAL, GUSTAVIANSKSTIL, MAHOGNY, SPEGELNS HÖ 128, BR 50, KONSOLBORDETS HÖ 59, 80X30 CM
203.
SPEGEL, 1800-TALETS ANDRA HÄLFT, NYROKOKO, BEMÅLAD OCH FÖRGYLLD, HÖ 84, BR 38 CM
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
450 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
204.
SPEGEL, 1900-TAL, FÖRGYLLD, HÖ 33, BR 40 CM
26,00 SEK
27,00 SEK
300 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
245.
SPEGELLAMPETT FÖR 2 LJUS, 1900-TAL, GUSTAVIANSK STIL, FÖRGYLLD, A TERGO MÄRKT PHILIP VON TELL, 1925, 80 X 48 CM
23,00 SEK
24,00 SEK
350 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
247.
SPEGEL, OMKRING 1900, MAHOGNY, URSPRUNGLIGEN SKÅPDÖRR, MÅTT 63X44 CM
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
150 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
276.
SPEGEL, 1900-TAL, GUSTAVIANSK STIL, GRÅMÅLAD, 55 X 36 CM
18,00 SEK
19,00 SEK
200 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
371.
SPEGELLAMPETT FÖR 2 LJUS, 1900-TAL, GUSTAVIANSK STIL, GRÅMÅLAD, 79 X 55 CM
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
200 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
386.
SPEGEL MED KONSOLBORD, OMKRING 1900, KARL JOHANSTIL, MAHOGNY OCH DELVIS FÖRGYLLD, BESLAG AV FÖRGYLLD BRONS, ETIKETTMÄRKT C.A.LINDBLOMS MÖBEL-AFFÄR, STOCKHOLM, TOTAL HÖ 283, BR 95 CM
410.
SPEGEL, 1900-TAL, "EMPIRE", BEMÅLAD I ROTIMITATION, FASETTERAT SPEGELGLAS, HÖ 111, BR 52 CM
21,00 SEK
22,00 SEK
100 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
423.
SPEGEL, 1800-TALETS FÖRSTA HÄLFT, FÖRGYLLD, 71 X 60 CM
15,00 SEK
16,00 SEK
550 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
508.
SPEGEL, SAMTIDA, METALLRAM, HÖ 140, BR 50 CM
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
100 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
509.
SPEGEL, SENGUSTAVIANSK STIL, FÖRGYLLD, ÖVERDEL MED PORFYRIMITATION, HÖ 101, BR 63 CM
22,00 SEK
23,00 SEK
250 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK