Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 24 September 2022
18
Speglar
455
Samtliga utrop
23
36
111
Möbler
18
Speglar
12
Mattor
49
Konst
14
Silver
12
Guld
Koppar
Mässing/Metall
24
Porslin
14
Glas/kristall
Smycken
28
Övrigt
Klockor/Ur
Skulpturer
Keramik
Nautica
Lergods
21
Stengods
Afrikana
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
FLINTGODS
14
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
MYNT/MEDALJER/SEDLAR
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Firma Svenskt Tenn
Byggnadsdelar
Kina Porslin
Hi/Fi och stereo
LUFTGEVÄR
BLANKVAPEN
LJUSSTAKAR/KANDELABER
FIRMA SVENSKT TENN
FIGURINER
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
6.
SPEGEL, SENGUSTAVIANSK, MÄRKT MED WESTERÅS HALLSTÄMPEL 1827, FÖRGYLLD, INFÄLLDA GOACHER, 93X50 CM
19,00 SEK
20,00 SEK
1,600 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
8.
SPEGEL, 1700-TAL, STOCKHOLMSARBETE, ROKOKO, FÖRGYLLD, 64 X 26,5 CM
20,00 SEK
21,00 SEK
3,200 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
58.
SPEGEL, 1970-TAL, BLÅMÅLAD, 105 X 85 CM
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
200 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
85.
SPEGEL, 1800-TALETS FÖRSTA HÄLFT, SVENSK EMPIRE, FÖRGYLLD, 97 X 48 CM
98.
SPEGEL, 1900-TAL, FÖRGYLLD, 53 X 45 CM
9,00 SEK
10,00 SEK
1,700 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
104.
SPEGEL, 1900-TAL, GUSTAVIANSK STIL, FÖRGYLLD, MÅTT 66X55 CM
121.
SPEGEL, 1900/2000-TAL, BAROCKSTIL, BEMÅLAD OCH BRONSERAD DEKOR, 128 X 79 CM
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
150 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
133.
SPEGEL MED KONSOLBORD, AB GLAS & TRÄ, HOVMANTORP, 1970, RÖDLACKERADE, ETIKETTMÄRKTA, SPEGELNS MÅTT 106 X 44 CM, KONSOLBORDETS MÅTT HÖJD 52, 55 X 63 CM
136.
SPEGEL, 1900-TAL, BEMÅLAD RAM MED DEKOR AV BLOMMOR, FACETTERAT GLAS, 70 X 52 CM
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
500 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
235.
SPEGEL MED KONSOLBORD, 1900-TAL, GUSTAVIANSKSTIL, MAHOGNY, SPEGELNS HÖ 128, BR 50, KONSOLBORDETS HÖ 59, 80X30 CM
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
300 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
300.
SPEGEL, 1800-TAL, KARL-JOHANSTIL, VITMÅLAD OCH BRONSERAD, 72 X 40 CM
5,00 SEK
6,00 SEK
100 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
325.
SPEGEL, 17/1800-TAL, TRÄSKUREN, FÖRGYLLD OCH BEMÅLAD, 29 X 17 CM
17,00 SEK
18,00 SEK
1,300 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
357.
SPEGEL, SENGUSTAVIANSK STIL, FÖRGYLLD, ÖVERDEL MED PORFYRIMITATION, HÖ 101, BR 63 CM
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
250 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
358.
SPEGEL MED KONSOLBORD, OMKRING 1900, KARL JOHANSTIL, MAHOGNY OCH DELVIS FÖRGYLLD, BESLAG AV FÖRGYLLD BRONS, ETIKETTMÄRKT C.A.LINDBLOMS MÖBEL-AFFÄR, STOCKHOLM, TOTAL HÖ 283, BR 95 CM
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
1,200 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
405.
SPEGEL, 1950/60-TAL, TEAK, 88 X 45 CM
13,00 SEK
14,00 SEK
250 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
416.
SPEGEL, GUSTAVIANSK TYP, FÖRGYLLD, HÖ 120, BR 75 CM
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
950 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
432.
SPEGEL, I FORM AV ELGITARR, LÄ 98, BR 36 CM
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
100 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
438.
SPEGEL, 1900-TAL, ROKOKOSTIL, FÖRGYLLD, 98 X 43 CM
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
350 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK