Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 24 September 2022
14
TRÄDGÅRD
455
Samtliga utrop
23
36
111
Möbler
18
Speglar
12
Mattor
49
Konst
14
Silver
12
Guld
Koppar
Mässing/Metall
24
Porslin
14
Glas/kristall
Smycken
28
Övrigt
Klockor/Ur
Skulpturer
Keramik
Nautica
Lergods
21
Stengods
Afrikana
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
FLINTGODS
14
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
MYNT/MEDALJER/SEDLAR
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Firma Svenskt Tenn
Byggnadsdelar
Kina Porslin
Hi/Fi och stereo
LUFTGEVÄR
BLANKVAPEN
LJUSSTAKAR/KANDELABER
FIRMA SVENSKT TENN
FIGURINER
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
2.
TRÄDGÅRDSBORD 1800-TAL, GJUTJÄRN, RUND SKIVA I KALKSTEN, HÖJD 77, DIAM 99 CM
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
15,000 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
21.
TRÄDGÅRDSURNOR ETT PAR, 18/1900-TAL, SVARTMÅLAT GJUTJÄRN, HÖJD 28, DIAM 35 CM
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
2,900 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
26.
TRÄDGÅRDSBORD OMKRING 1900, LUDVIGSBERGS VERKSTAD, STOCKHOLM, GJUTJÄRN, HÖJD 78, 76X52
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
4,400 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
27.
TRÄDGÅRDSURNOR ETT PAR, 1900-TAL, "LINNÉ URNAN" ALUNDA GJUTERI, GJUTJÄRN , HÖJD 33, DIAM 31 CM
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
3,600 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
28.
TRÄDGÅRDSURNOR ETT PAR ,1900-TAL, STAFSJÖBRUK, GJUTJÄRN, TOTAL HÖJD 37, DIAM 34 CM
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
5,200 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
29.
TRÄDGÅRDSURNOR ETT PAR , 1900-TAL, STAFSJÖBRUK, GJUTJÄRN, TOTAL HÖJD 37, DIAM 34 CM
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
4,200 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
30.
TRÄDGÅRDSURNOR ETT PAR, 1900-TAL, "LINNÉ URNAN" ALUNDA GJUTERI, GJUTJÄRN , HÖJD 30, DIAM 28 CM
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
1,100 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
223.
TRÄDGÅRDSSKULPTURER, 2 ST, SNARLIKA, TIDIGT 1900-TAL, PUTTO MED FISK, BEMÅLAD TERRAKOTTA, HÖ CA 73 CM VARDERA
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
3,200 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
253.
TRÄDGÅRDSBORD 18/1900-TAL, GJUTJÄRN, SKIVA I KALKSTEN, HÖJD 72, DIAM 64 CM
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
5,700 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
254.
GRYTOR GJUTJÄRN, ETT PAR SNARLIKA, HÖJD 23 RESP 24, DIAM 24 RESP 27 CM
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
500 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
335.
TRÄDGÅRDSFÅTÖLJER, ETT PAR, HILLERSTORP, SKYLTMÄRKTA. VITMÅLADE
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
450 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
359.
SOLGRIND, 1900-TALETS BÖRJAN, BLÅMÅLAT TRÄ, BESLAG AV JÄRN, HÖ 104, BR 100 CM
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
900 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
380.
KITTEL PÅ TRE BEN, SANNOLIKT HÄLLEFORS BRUK, 1800-TAL, MÄRKT HF, HÖJD 26, DIAM 35,5 CM, LÄNGD MED HÄNKLAR 42 CM
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
350 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
419.
TRÄDGÅRDSSOFFOR, 2 ST, LUDWIGSBERGS GJUTERI, OMKRING 1900, GJUTJÄRN, BRICKMÄRKTA J.LAMM STOCKHOLM LUDWIGSBERGS GJUTERI, LÄ 200 CM VARDERA
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
1,100 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK