Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 24 September 2022
BLANKVAPEN
455
Samtliga utrop
23
36
111
Möbler
18
Speglar
12
Mattor
49
Konst
14
Silver
12
Guld
Koppar
Mässing/Metall
24
Porslin
14
Glas/kristall
Smycken
28
Övrigt
Klockor/Ur
Skulpturer
Keramik
Nautica
Lergods
21
Stengods
Afrikana
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
FLINTGODS
14
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
MYNT/MEDALJER/SEDLAR
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Firma Svenskt Tenn
Byggnadsdelar
Kina Porslin
Hi/Fi och stereo
LUFTGEVÄR
BLANKVAPEN
LJUSSTAKAR/KANDELABER
FIRMA SVENSKT TENN
FIGURINER
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
13.
SABEL MED BALJA, LONDON, ENGLAND, 1800-TAL, FÖR ARTILLERIOFFICER, KLINGAN MED DEKOR SAMT TEXT, PARERSTÅNG MED TRE BYGLAR, TOT LÄ 103, BALJANS LÄ 90 CM
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
1,500 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
16.
SABEL MED BALJA, MODELL M/1867, FÖR MANSKAP, FÄSTE AV MÄSSING MED PARERPLÅT, BALJA AV JÄRN, TOT LÄ 109 CM
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
1,400 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
52.
FASKINKNIV MED BALJA, M/1848, J. WALÉN, ESKILSTUNA, LÄDERBALJA MED MÄSSINGSBESLAG, TOT LÄ 60 CM
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
800 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
274.
BAJONETT, M/1855, OTYDLIGA STÄMPLAR, BLADETS LÄNGD CA 60 CM
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
200 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK