Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 22 Oktober 2022
14
438
Samtliga utrop
14
44
80
Möbler
10
Speglar
16
Mattor
45
Konst
27
Silver
Guld
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
Textil
19
Porslin
25
Glas/kristall
19
Smycken
Bijouterier
22
Övrigt
9
Klockor/Ur
Skulpturer
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
16
Stengods
Böcker/Tidsskrifter
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
FLINTGODS
BESTICK
9
TRÄDGÅRD
MYNT/MEDALJER/SEDLAR
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Firma Svenskt Tenn
Kina Porslin
Hi/Fi och stereo
BLANKVAPEN
LJUSSTAKAR/KANDELABER
KINESISKT
GRAMMOFONER
FIRMA SVENSKT TENN
CARL MALMSTEN
ROYAL COPENHAGEN
FIGURINER
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
9.
BOCKBORD 1700-TAL, FURU, HÖ 78, 179X68 CM
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
2,500 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
15.
KISTA, 1700-TAL, MÄRKT MED ÅRTALET 1782, BETSAD FURU, HÖ 48, 82X56 CM
13,00 SEK
14,00 SEK
300 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
87.
BÄGARE, 1700-TAL, FÖRSILVRAD MÄSSING, RELIEFDEKOR AV BLADSLINGOR OCH FÅGEL, UNDERSIDAN MÄRKT MED ÅRTALET 1738 SAMT OIDENTIFIERAD MÄSTARSTÄMPEL, HÖJD 8, DIAM 6,5 CM
124.
SVEPKORG, 18/1900-TAL, BJÖRKIMITATION, MÄRKT C.L., HÖJD 36, 46 X 33 CM
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
250 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
158.
LJUSSTAKE, 1700-TAL, SENBAROCK, MÄSSING, HÖJD 14,5 CM
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
600 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
175.
SKRIN, I FORM AV KISTA, 1800-TALETS FÖRSTA HÄLFT, RÖDMÅLAD MED JÄRNBESLAG, HÖJD 23, 43 X 29 CM
15,00 SEK
16,00 SEK
250 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
277.
TUPPAR, 2 ST, DALARNA, BEMÅLADE OCH TRÄSKURNA, HÖ 16 RESP 17 CM
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
400 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
291.
BRICKSTOLAR, 1 PAR, OMKRING 1800, ALLMOGE, BEMÅLADE
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
200 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
292.
KISTA, 1800-TALETS FÖRSTA HÄLFT, RÖDMÅLAD, ORIGINALMÅLNING, HÖ 37, 80 X 44 CM
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
250 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
368.
KISTA, ALLMOGE, DATERAD 1784, FRONT MED DEKOR AV TULPANER, FURU, HÖJD 55, 106 X 56 CM
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
200 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
369.
SLAGBORD, 1800-TAL, FURU, 2 LÅDOR, HÖJD 77, TOTALLÄNGD 202 X 103 CM
11,00 SEK
12,00 SEK
1,800 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
373.
MILITÄRKISTA, 1800-TAL, GRÖNMÅLAD MED SVÄRTADE JÄRNBESLAG, HÖJD 33, 104 X 57 CM
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
150 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
381.
OSTFORM SAMT KORG, OMKRING 1900, ROTARBETE, OSTFORMENS HÖJD8, DIAM 18, KORGENS HÖJD 12, DIAM 21 CM
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
250 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
405.
FÖNSTERBÅGE, 1800-TAL, BEMÅLAD, HÖ 91, BR 51 CM
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
250 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK