Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 28 Januari 2023
18
Möbler
84
Samtliga utrop
18
Möbler
Mattor
16
Konst
Silver
18
Guld
Porslin
Glas/kristall
Smycken
Övrigt
9
Klockor/Ur
Stengods
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
FIGURINER
Katalognummer
Klubbauktion pågår!
HYLLSYSTEM, 1950/60-TAL, DESIGN SVEN ENGSTRÖM & GUNNAR MYRSTRAND FÖR SKARABORGS MÖBELINDUSTRI, TIBRO, TEAK OCH SVÄRTAT TRÄ, 2 SEKTIONER MED 7 HYLLPLAN, VARAV ETT MED 2 LÅDOR, UNDERSKÅP MED SKJUTDÖRRAR, SKYLTMÄRKT, HÖ 180, 158 X 40 CM
Förhandsvisning
Klubbauktion pågår!
JOSEF FRANK (1885-1967), FÅTÖLJ, MODELL 969, SVENSKT TENN, STOMME I MAHOGNY, RYGGBRICKA I ROTTING, KLÄDD I TYGET HAWAI, SKYLTMÄRKT
Förhandsvisning
Klubbauktion pågår!
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT, GRÖN TEXTILKLÄDSEL FRÅN CARL MALMSTEN, TOTALHÖJD 108 CM
Förhandsvisning
Klubbauktion pågår!
FÅTÖLJ MED FOTPALL, "BARCELONA", EFTER LUDWIG MIES VAN DER ROHE, SVART SKINN
Förhandsvisning
Klubbauktion pågår!
YNGVE EKSTRÖM (1913-1988), FÅTÖLJ, "LAMINO", SWEDESE, BETSAT TRÄ OCH TYGKLÄDSEL, BRÄNNMÄRKT SWEDESE, DESIGN YNGVE EKSTRÖM MADE IN SWEDEN
Förhandsvisning
Klubbauktion pågår!
Förhandsvisning
Klubbauktion pågår!
SALONGSBORD, 1800-TAL ELLER ÄLDRE, LOUIS XVI-STIL, FÖRGYLLD OCH SKUREN DEKOR, SKIVA AV VIT MARMOR, HÖ 83, 136 X 80 CM
Förhandsvisning
Klubbauktion pågår!
FÅTÖLJER, ETT PAR, 1900-TAL, LOUIS XIV-STIL, TRÄSKURNA OCH FÖRGYLLDA
Förhandsvisning
Klubbauktion pågår!
KARMSTOL, SENGUSTAVIANSK LINDOMEARBETE, TIDIGT 1800-TAL, VITMÅLAD MED FÖRGYLLD DEKOR
Förhandsvisning
Klubbauktion pågår!
STOLAR, 4 ST, SENGUSTAVIANSKA, 1700-TALETS SLUT, GRÖNMÅLADE
Förhandsvisning
Klubbauktion pågår!
PALL, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT, FURU, HÖJD 32, LÄNGD 90 CM
Förhandsvisning
Klubbauktion pågår!
STOLAR, ETT PAR, SENGUSTAVIANSKA, 1700-TALETS SLUT, GRÅMÅLADE MED BRONSERAD DEKOR
Förhandsvisning
Klubbauktion pågår!
FÅTÖLJER, ETT PAR, ÅHUS, BLÅ STATION, LACKERAD METALLSTOMME, SITS OCH RYGG I FÄRGAT SKINN
Förhandsvisning
Klubbauktion pågår!
FÄLLBORD, MÄLARDALEN, OMKRING 1800, SKIVA AV ALROT, HÖJD 71, 84 X 82 CM
Förhandsvisning
Klubbauktion pågår!
BORD, NORDISKA KOMPANIET, 1943, VALNÖT, SKYLTMÄRKT, HÖ 58, DIAM 90 CM
Förhandsvisning
Klubbauktion pågår!
CHARLES AND RAY EAMES, EFTER, KONTORSSTOL MED ARMSTÖD, "EA 117", SNURRBAR, HÖJ OCH SÄNKBAR, STOMME I ALUMINIUM, SITS OCH RYGG I VIT NYLONKLÄDSEL
Förhandsvisning
Klubbauktion pågår!
CHARLES & RAY EAMES, EFTER, KONTORSSTOL MED ARMSTÖD, "EA 117", SNURRBAR, HÖJ OCH SÄNKBAR, STOMME I ALUMINIUM, SITS OCH RYGG I VIT NYLONKLÄDSEL
Förhandsvisning
Klubbauktion pågår!
EERO ARNIO, EFTER, (FINLAND, FÖDD 1932),"BUBBLE CHAIR", HÄNGANDE FÅTÖLJ, TRANSPARENT ACRYLPLAST, STÅLRAM, LÖSA KUDDAR, HÖ CA 105 CM, KEDJANS LÄ CA 122 CM
Förhandsvisning