Krone Auktioner ApS
Mine sider
Oplysninger
(Navn, adresse, tele...)
(Bud, købt, solgt)
Fakturaer
Opret konto
Mine favoritter
Hjælp
Indboauktion m/bl.a Designer møbler, gl lejetøj, handels/kræmmervarer m.m.. Auktionen begynder at lukke søndag d. 12/5 fra kl 20:00 Udlevering d. 14-15/5 kl 10-18 Østergade 65 9560 Hadsund.
336
Se kataloget
336
Se kataloget
Luk
Hjælp
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
Luk
Mine favoritter
Luk
Log ind
Luk
Siden er ikke aktiv!
senest aktiv
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Katalognummer
Varenr
...
Auto
Mindst tid tilbage
Populærest
Tid
Mindst tid tilbage
Mest tid tilbage
Højeste bud
Laveste bud
Færrest bud
Nuværende katalognummer
1.
2 Stk Børge Mogensen armstole model 147, sort malet, fremstår m/brugsspor. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
2.
Lille rullebord i Teaktræ fra ca 1960erne, L 75cm B 45cm H 53cm, fremstår m/brugsspor. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
3.
2 Stk Freya Two chair, designet af Says Who og produceret hos Magnus Olsen, B 47cm D 50cm, Sh 45cm, beklædt m/grønt stof og træ af olieret Eg. fremstår m/få brugsspor. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
4.
2 Stk Freya lounge stole designet af Says Who og produceret hos Magnus Olsen. H:71,5cm. B 59,5cm. D:62cm. Sh:43cm. Sæde og ryg beklædt med grønt stof og træ er olieret Eg. Fremstår m/få brugsspor. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
5.
Nuværende katalognummer
6.
3 Stk Freya lounge stole designet af Says Who og produceret hos Magnus Olsen. H:71,5cm. B 59,5cm. D:62cm. Sh:43cm. Sæde og ryg beklædt med grønt stof og træ er olieret Eg. Fremstår m/få brugsspor. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
7.
3 Stk Indskudsborde af finéret palisander, tilspidsede ben, afrundet kant. H. 45-50, B. 35-58, D. 34,5-38 cm. Ca. 1960'erne. fremstår m/brugsspor. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
8.
Børge Mogensen sofabord model 5360, produceret hos Fredericia Furniture, bordet er i teak og med top i fineret palisander, fremstår m/et afslag på kant midt bord ved klap højre, samt nogle trykmærker, ellers i god stand. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
9.
Gl Øreklapstol m/skammel i brun læder, fremstår m/få brugsspor. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
10.
Gl Hvidmalet gyngestol, fremstår i solid stand. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
11.
Lænestol m/dreje-sokkel og skammel, fremstår m/brugsspor. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
12.
Nuværende katalognummer
13.
Sofa i kunstlæder, L 155cm D 85cm. fremstår m/få brugsspor. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
14.
Sofa i grå stof, fremstår i pæn stand, B ca 175cm D 82cm. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
15.
Sofabord i palisander, designet af Norske Trygve Torpe model Basun. Produceret fra 1969 til 1975 på Torpe møbelfabrikk. L:147cm. B:84cm. H:49,5cm. fremstår m/brugsspor. MOMSFRI.,
Nuværende katalognummer
16.
Sofabord i Teaktræ L 168cm B 60cm H 52cm, fremstår m/brugsspor og skade. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
17.
Teaktræs skrivebord fra ca 1960'erne med 2 låger og 1 skuffe, der medfølger nøgler og alt kan låses af, bordet står på 8 massive små ben, ukendt designer. L:130cm. D:57cm. H:73cm. Mellemrummet til ben er 50cm. fremstår m/brugsspor. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
18.
2 Stk Gl Stole, fremstår m/brugsspor og skader. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
19.
Gl Budcykel (varmemester) fremstår m/div mangler og skader.
Nuværende katalognummer
20.
Gl Forlystelsesvogn fra Tivoli Friheden. (gul)
Nuværende katalognummer
21.
Gl Udslagsvask m/god patina og brugsspor, B ca 50cm D 38cm. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
22.
Trip Trap skrivepult (væghængt) B 50cm D 43cm H 59cm. fremstår i pæn stand. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
23.
2 Stk Store Kähler fade: dia 48,5cm og 41cm. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
24.
Holmegaard pendel dia 40cm H cm 30cm + glasskål dia 25cm. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
25.
2 Stk Holmegaard glas lampeskærme, dia i kantkrave ca 28,5cm MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
26.
2 Stk Morsø støbejerns kedler 2 og 4,5L. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
27.
Granit havesæt: bord med 4 stole/taburetter (massive) bord dia 50m, H 60cm, stole H 40cm. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
28.
Ur-samling: dobbeltsidet ur-montre m/drejebar-sokkel og lås + 87 stk div ure bl.a Skagensure, Junghans, Pilgrim m.m. blandet stand. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
29.
Ca 100 Stk Metal dåser. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
30.
2 Stk Børge Mogensen stole model 101, fremstår m/brugsspor. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
31.
Louis Poulsen LP Grand 148 loftlampe Designet af Christian Flindt for Louis Poulsen. Lampen er til det store rum med stærkt loft da lampen er tung, fremstår m/brugsspor og afskrabning på malingen flere steder efter flytning. Ø:148cm. H:31cm. Vejledende Nypris 82.000kr. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
32.
Malene Birger lysekrone model Nadu i messing belagt stål og transparent glas H:130cm. Ø:98cm. ubrugt, samlet til billede tagning. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
33.
Malene Birger lysekrone model Nadu i messing belagt stål og transparent glas H:130cm. Ø:98cm. ubrugt og usamlet. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
34.
2 Pers sofa + lænestol, Designet af Ole Wanscher i 1960 - 1970'erne, de er i uld stof og fremstår i god stand med få brugsspor. L:141cm. D:80cm. H:72cm. SH:43cm. Lænestol L:76cm. D:84cm. H:72cm. SH:43cm. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
35.
H.J. Wegner sofabord fra Getama, Bordplader i fineret egetræ og stel massiv egetræ, bordet er med klap, så når man skubber bordplade til siden, så kommer klap op i niveau, der er dog et uoriginalt beslag til klappen. bordet er fra ca 1960'erne. L:84/119cm. B:52cm. H:56cm. fremstår m/brugsspor. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
36.
B&G Gøg nr 1770 20*25cm, fremstår i pæn stand. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
37.
Knud Kyhn 2487 Huge Lunx 29*31cm (kæmpe los) Royal Copenhagen, begge ører er repareret, se billede. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
38.
2 Stk Gl Carl Thore pendler Trava, dia 18cm, fremstår beskidte ellers pæn stand. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
39.
3 Stk Claus Bolby væglamper, Cebo ca 1970, H 22cm, fremstår m/brugsspor. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
40.
Louis Poulsen PH-Hat type 33058 dis 30cm og 2 stk Italienske væglamper, fremstår med brugsspor/beskidte. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
41.
2 Stk Halo Design cool pendler ø 20cm, Opal, ubrugt. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
42.
Nuværende katalognummer
43.
9 Stk Led loftlamper m/sensor. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
44.
Lampe lot: teater lamper, væglamper m.m. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
45.
Lampe lot: 14 stk div lamper. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
46.
Lampe lot: 8 stk div lamper. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
47.
Lampe lot: 10 stk div lamper + div lysestager. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
48.
Lampe lot: 7 stk div lamper. MOMSFRI.
...
Auto
Læs mere
Jeg forstår